Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UN0339383// Frank Dejongh


Materské školy

Pomoc je veľmi náročná a nedocenená práca. Práca ľudí, ktorí pracujú pre humanitárne organizácie akou je aj UNICEF je niekedy úplne iná ako by ste si ju predstavovali. Oveľa častejšie ako pomáhame, musíme  riešiť situácie, keď pomôcť nemôžeme, či už kvôli zle nastaveným zákonom alebo nedostatku prostriedkov na pomoc iným. 

V programe ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM sme sa v minulosti venovali viac téme práv dieťaťa.

Teraz sme však Program vynovili a prinášame nové tematické oblasti pre deti, ktoré pre ne budú dúfame atraktívnejšie a hlavne im ukážu ako humanitárna pomoc naozaj prebieha.

 

Čo sme si pre vás pripravili?

  • Ako sa stať hrdinom spolu s UNICEFom  – hry a simulácie o tom, ako prebieha humanitárna pomoc a rozvojová spolupráca.

  • Ako sa stať nositeľmi zmeny  – ako môže každé dieťa prispieť k naplneniu Cieľov udržateľného rozvoja.

 

Na našej stránke nájdete jednoduché publikácie, ale aj prezentácie  vhodné pre detičky, ktoré navštevujú materské školy. Odporúčame inšpirovať sa aj publikáciami pre 1. stupeň základných škôl.  Školám registrovaným v programe ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM budeme na mesačnej báze zasielať informačný prehľad s podnetmi k vyučovacím hodinám.

 

 

! Prosíme o spoluprácu !

Všetky aktivity pre Vás pripravujeme v rámci projektu, a preto by sme Vás chceli poprosiť, aby ste vždy, keď s deťmi/žiakmi urobíte aktivitu vyplnili Potvrdenie o absolvovaní vzdelávacej aktivity TU a vyplnenú kópiu nám poslali na mbojnansky@unicef.sk. Zaberie to naozaj len minútku :-) a veľmi nám tak pomôžete. Ďakujeme veľmi pekne.

 

Ak máte otázky k publikáciám, alebo akékoľvek nápady čo by vám pri vyučovaní pomohlo, dajte nám vedieť tu: Formulár Odpovedať budeme buď individuálne, alebo v informačnom prehľade.

 

Ak by ste mali záujem, aby vám pomohol vyučovaciu hodinu pripraviť náš JUNIOR AMBASÁDOR/KA, napíšte svoju požiadavku tu: Formulár a my vás budeme kontaktovať. 

 

Zoznam publikácií:

VZDELÁVACÍ PROGRAM PRE ZÁKLADNÉ ŠKOLY 1.-4. ročník - POMÁHAM s UNICEFom

Každé malé dieťa sa túži stať hrdinom. Ako hrdinov vnímajú policajtov, požiarnikov, záchranárov alebo vojakov. Veľmi málo sa hovorí o práci humanitárnych pracovníkov, ktorí sú tiež hrdinami. Publikáciou SOM HRDINA - POMÁHAM S UNICEFom by sme chceli začať búrať mýty o pomoci a priblížiť ju každému (aj malým deťom) cez konkrétne situácie, s ktorými sa rozvojoví a humanitárni pracovníci stretávajú každý deň. Aby sa aj deti mohli stať hrdinami, ktorí budú vedieť správne reagovať a pomáhať iným. Táto publikácia vás prevedie niekoľkými formami pomoci, ktoré UNICEF zabezpečuje v rôznych častiach sveta.

VZDELÁVACÍ PROGRAM PRE MATERSKÉ ŠKOLY SOM HRDINA - POMÁHAM s UNICEFom

Tešíme sa, že Vás môžeme sprevádzať na ceste, počas ktorej sa deti dozvedia veľa zaujímavých informácií o humanitárnej pomoci. Na našej spoločnej ceste sa dozvedia o krajinách, v ktorých deti nemajú také šťastné detstvo ako oni, o tom, ako sa im dá pomôcť a ako sa aj oni môžu stať SUPERHRDINAMI a pomáhať.

VŠETCI NA PALUBU! POĎME SPOLU POMÔCŤ NAŠEJ ZEMI!

Vláčik Tomáš sa spojil s Organizáciou spojených národov (OSN) s cieľom učiť rodiny a deti o tom, ako pomôcť svetu a zoznámiť ich s Cieľmi udržateľného rozvoja. Touto publikáciou chceme inšpirovať ďalšiu generáciu. V publikácii nájdete videá s vláčikom Tomášom a podnety na rozhovory medzi dospelými a deťmi k jednotlivým témam. 

   

 

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF Njiokiktjien
celý článok

Daruj TUČNIAKA – ZÁCHRANÁRA na MDD