© UNICEF Huwais

Dobrovoľníctvo

NAŠI DOBROVOĽNÍCI

Slovenská nadácia pre UNICEF dlhodobo spolupracuje s dobrovoľníkmi z celého Slovenska. Ich pomoc je pre nás neoceniteľná - pomáhajú nám v rôznych oblastiach a majú veľkú zásluhu na úspechoch mnohých našich podujatí a zbierok.

Ak máte záujem sa stať jedným z našich dobrovoľníkov, napíšte nám na info@unicef.sk

HĽADÁME JUNIOR AMBASÁDOROV UNICEF

Máš 16 - 20 rokov? Chcel by si robiť niečo zmysluplné? Chcel by si to robiť pre medzinárodnú organizáciu, ktorá má 73 ročné skúsenosti? Chceš využiť svoj talent, vedomosti a potenciál na pomoc deťom, ktoré sa ocitli v núdzi?
Ak ÁNO, tak potom si náš človek! A my budeme radi, ak sa o Tebe dozvieme viac.

ČO ŤA ČAKÁ A ČO ŤA NEMINIE v NAŠOM PROGRAME PRE JUNIOR AMBASÁDOROV/IEK?

Každý JUNIOR AMBASÁDOR/KA absolvuje vzdelávací program formou 2 víkendových stretnutí, ktoré sa budú konať v jednotlivých regiónoch. My Vám uhradíme ubytovanie a stravu. Vy si uhradíte cestovné.

AKÉ BUDÚ ÚLOHY NAŠICH AMBASÁDOROV/IEK?

• Dozvieš sa o poslaní UNICEFu a ako (ne)prebieha humanitárna pomoc počas on-line/fyzických stretnutí v Klube Junior Ambasádorov.
• Staneš sa členom Klubu Junior Ambasádorov UNICEF, účastníkom pravidelných stretnutí o zaujímavostiach z práce UNICEFu.
• Budeš mať možnosť navrhnúť témy, o ktorých by si chcel/a dozvedieť viac.
• Budeš môcť aktívne participovať na práci UNICEFu a vybrať si medzi poslaním vzdelávača, kampaniera, influencera a eventera.
• Zapojíš sa do vzdelávania žiakov a študentov materských, základných a stredných škôl, či už priamo na školách alebo on-line.
• Spoznáš veľa nových ľudí podobnej krvnej skupiny z rôznych kútov Slovenska.
• Zažiješ veľa zábavy a naučíš sa množstvo nových vecí.
• Po úspešnom absolvovaní programu, dostaneš certifikát JUNIOR AMBASÁDOR/KA UNICEF a staneš sa členom celosvetového tímu YOUTH Ambassadors.

Ak sa chceš dozvedieť ešte viac, tak píš na skoly@unicef.sk

DOBROVOĽNÍKOV DO ZAHRANIČIA NEVYSIELAME

Ak máte záujem stať sa dobrovoľníkom v zahraničí, môžete sa prihlásiť do programu organizácie United Nations Volunteers (UNV), ktorá sprostredkúva dobrovoľnícku prácu v rámci humanitárnych programov jednotlivých organizácií OSN – viac informácií nájdete na stránke www.unv.org.

PONUKA STÁŽE

Momentálne nemáme otvorené ponuky pre stážistov, no odporúčame sledovať naše sociálne siete, kde o ponukách informujeme.