Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Škola priateľská
k deťom 2023/2024

Milí účastníci aj budúci účastníci programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM,

 

ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM je program Slovenskej nadácie pre UNICEF, určený pre stredné, základné a materské školy. Účasťou v programe vaša škola získa certifikát ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM, ktorý je známkou toho, že vaša škola je vnímavá voči potrebám detí. Tých, ktoré navštevujú vašu školu, ale aj detí v núdzi v rôznych krajinách sveta.

Svoju školu môžete prihlásiť do programu prostredníctvom prihlasovacieho formuláru, do ktorého sa dostanete kliknutím na gombík nižšie.

 

 

TRI KRITÉRIÁ NA ZÍSKANIE TITULU ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2023/2024

 

1. VZDELÁVACIA AKTIVITA

 


V rámci programu stačí pripraviť aspoň jednu vzdelávaciu aktivitu podľa vlastného výberu do konca školského roka 2023/2024 pre ľubovoľný počet žiakov.

Študenti sa dozvedia o práci UNICEFu a jeho projektoch, ale aj o projektoch Slovenskej agentúry pre rozvojovú spoluprácu. V tomto školskom roku sa budeme venovať aj pozitívnej adaptácii na sociologické a klimatické zmeny. Tiež sa budeme venovať práci s faktami a relevantnými zdrojmi informácií. Program chce orientovať študentov na riešenia a perspektívnu budúcnosť.

Vzdelávaciu aktivitu môžete vykonať podľa návodu (je v príprave), sami, alebo vašich študentov prevedie témami lektor z UNICEF. Preferovaný variant zvolíte v registračnom formulári.

Program je vhodný pre žiakov druhého stupňa základných škôl a pre študentov stredných škôl. V prípade, že plánujete zapojiť žiakov prvého stupňa základnej školy alebo škôlky, môžete pre vytvorenie vzdelávacej aktivity využiť nasledujúce materiály určené pre jednotlivé stupne škôl.

 

! POTVRDENIE O ABSOLVOVANÍ VZDELÁVACEJ AKTIVITY ! 


Nezabudnite nám po uskutočnení vzdelávacej aktivity zaslať naskenované Potvrdenie o jej absolvovaní na: skoly@unicef.sk. Len tak sa dozvieme, že ste ju so svojimi študentmi/študentkami absolvovali. 

 

2. FUNDRAISINGOVÁ AKTIVITA

 


Stačí realizovať aspoň 1 fundraisingovú aktivitu z nasledujúcich možností:

  • Zapojenie sa do zbierky MODRÝ GOMBÍK 2024 (realizuje sa v jarných mesiacoch a budeme vás informovať, kedy bude prebiehať).
  • Vlastná finančná zbierka uskutočnená na vašej škole. Výnos z vlastnej zbierky môžete vložiť na účet: SK93 0200 0000 0048 1153 5154, Varibilný symbol: 2341. Pozor, nezabudnite prosím do poznámky uviesť názov vašej školy. 
  • Zakúpenie niektorého z DARČEKOV PRE ŽIVOT, ktoré pomáhajú detičkám v humanitárnych krízach.

 

3. EVALUAČNÝ FORMULÁR

 

 
Po absolvovaní kritérií na získanie titulu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM nám prosíme nezabudnite vyplniť evaluačný formulár. Prostredníctvom neho sa dozvieme o splnení kritérií a budeme môcť program pripraviť ešte lepšie. Formulár bude sprístupnený koncom školského roka.

 

DOBROVOĽNÁ AKTIVITA: Oslávte s UNICEFom SVETOVÝ DEŇ DETÍ

 

 

20. 11. 2023 budeme aj na Slovensku oslavovať SVETOVÝ DEŇ DETÍ. Je to pre každú slovenskú školu, inštitúciu a organizáciu nepremeškateľná príležitosť pripojiť sa k oslavám, ktoré zjednotia stovky krajín pre deti a zaviažu sa k inkluzívnejšej budúcnosti pre všetkých. Dňa 20. novembra budete môcť pozvať všetkých žiakov a žiačky, vašich kolegov a kolegyne vytvoriť majstrovské dielo, ktoré bude zachytávať podstatu začlenenia každého dieťaťa, pričom limitovaním sú len hranice predstavivosti. Všetci budú musieť pracovať na rovnakom umeleckom diele a je potrebné zapojiť čo najviac žiakov. Páči sa vám tento nápad? Svoj záujem o účasť, vyjadrite prosíme vyplnením registračného formulára TU. Pridáme vás do zoznamu účastníkov a s blížiacim sa termínom vám zašleme ďalšie informačné materiály.  

Je to pre UNICEF dôležitý deň, pretože práve v tento deň bol prijatý v roku 1989 Dohovor o právach dieťaťa a v mnohých krajinách sa zapájajú počas tohto dňa do aktivít tisícky detí. Veríme, že aj na Slovensku ich bude čo najviac :-).


Táto aktivita je dobrovoľná a nie je povinná pre splnenie podmienok programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM. 

 

 

V prípade ďalších otázok, kontaktujte nášho koordinátora pre školy

Lukáša Cerovského, skoly@unicef.sk, +421 948 024 796

 

 

 Tešíme sa na spoluprácu :-)

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI433686/Senna/AFP
celý článok

2 NIČIVÉ KATASTROFY V JEDNOM TÝŽDNI

© UNICEF/UNI433683/Senna/AFP
celý článok

NIČIVÉ ZEMETRASENIE V MAROKU