Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Útok na nemocnicu
Okhmatdyt poukazuje na to, že ukrajinské deti nie sú v bezpečí

Bratislava, 10. júla 2024 - Záplava rakiet dopadla na ukrajinské mestá vrátane Kyjeva, Dnipra, Krivého Rohu, Slavjanska a Kramatorska. Počas tejto vlny raketových útokov bolo zabitých alebo zranených najmenej 150 ľudí, pričom vážne poškodená bola aj detská nemocnica v Kyjeve.


UNICEF reaguje na tieto tragické udalosti a vo svojom stanovisku uvádza:


"Útok na nemocnicu Okhmatdyt, najväčšie detské zdravotnícke centrum v krajine, je ďalšou brutálnou pripomienkou toho, že na Ukrajine nie je pre deti bezpečné miesto. Nemocnice by mali byť bezpečným útočiskom a podľa medzinárodného práva sa im poskytuje osobitná úroveň ochrany. Takmer dva a pol roka od eskalácie vojny na Ukrajine sa zdá, že hrôza, ktorú deti a ich rodiny zažívajú, nemá konca."


UNICEF bude pokračovať v práci po celej Ukrajine vrátane frontových oblastí, aby zmierňoval utrpenie detí a rodín. V týchto chvíľach poskytuje nevyhnutné zásoby do nemocnice v Okhmatdyte a je pripravený pomôcť komunitám zasiahnutým útokmi.


Ukrajinské deti a rodiny budú ešte dlho potrebovať našu pomoc. Vďaka podpore mnohých Slovákov k nim naďalej prúdi pomoc a vedia, že svet na nich počas ich ťažkých časov nezabudol. Naše terénne programy môžete naďalej podporovať na:
https://unicefslovensko.darujme.sk/pomocukrajine/

 

Kontakt pre médiá:
Monika Molnárová, MSc.
mmolnarova@unicef.sk​
Slovenská nadácia pre UNICEF | Slovak Foundation for UNICEF
Michalská 371/7, 811 01 Bratislava

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI312535/Alghabri
celý článok

Výnos zbierky umožní vyliečiť z podvýživy 1 622 detí

© UNICEF/Le Lijour
celý článok

Podarilo sa nám postaviť na nohy