Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UN025832/Malik

UNICEF UVÁDZA E-KNIŽKU PRE DETI: ARAŠIDY LETIA NA POMOC

 

v spolupráci so

 

Máte radi arašidové maslo? Chuť a vôňa arašidov sprevádza UNICEF od začiatku jeho misie. Arašidové maslo rozdávala UNRRA (predchodca UNICEFu) po 2. svetovej vojne aj na Slovensku, pretože poskytovalo deťom oslabeným vojnou výživné látky, ktoré im po rokoch hladovania chýbali.

 

UNICEF dnes predstavuje svoju novú e-knižku venovanú deťom: ARAŠIDY LETIA NA POMOC. Len predávnom sme uviedli takúto knižku pre dospelákov, tak ako by to vyzeralo, aby deti nemali tú svoju? Knihu napísala Mária Sliacka, ktorá vedie UNICEF na Slovensku. Mária strávila takmer 10 rokov na misiách pomoci v rôznych častiach sveta. „V tejto knižke by som chcela slovenským deťom porozprávať, ako kedysi po 2. svetovej vojne pomohla humanitárna organizácia UNRRA (predchodca UNICEFu) ich starým a prastarým rodičom. Porozprávam im aj o tom, ako sa pomáha dnes, v 21. storočí a aj o tom, že aj dnes sú na svete milióny detí, ktorým treba pomôcť,“ hovorí autorka knižky. 

 

 

Čo v e-knižke nájdete?

 

Dozviete sa v nej, prečo chutí pomoc po arašidoch a prečítate si príbeh arašidovej princeznej. Dozviete sa akú pomoc dostali po 2. svetovej vojne vaši starí a prastarí rodičia a ako k nim cestovala. Prejdete si spolu s nami časti sveta, v ktorých milióny detí potrebujú pomoc a dozviete sa ako im môžeme pomáhať. Celá knižka je popretkávaná príbehmi pomoci pamätníkov, krásnymi fotkami a zaujímavými videami. A na záver si pozriete milé a poučné kreslené videá o tom, ako bojovať s malým a zákerným nepriateľom – vírusom COVID-19. 

 

 

Stiahnite si e-knižku zdarma:

 

 

Veríme, že v knižke nájdete zaujímavé informácie a budeme sa tešiť, keď nám napíšete, ako sa vám páčila na info@unicef.sk :-).

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI396443/Banda
celý článok

5 tipov, ako sa rozprávať s deťmi s autizmom

© UNICEF/Le Lijour
celý článok

Ukrajinská pediatrička lieči deti na Slovensku vďaka programu podporovanému UNICEF