Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UNI275197/El-Noaimi


Články

celý článok

Investície do chudobných detí zachránia viac životov

Pokiaľ svet neurobí rýchlejší pokrok v znižovaní detskej úmrtnosti, do roku 2030 takmer 70 miliónov detí zomrie pred dosiahnutím svojich piatych narodenín

celý článok

750 000 detí na východnej Ukrajine v ohrození

KYJEV, Ukrajina/ŽENEVA, 16. jún 2017 – Prinajmenšom 750 00 detí je v bezprostrednom ohrození odrezania od prívodov bezpečnej pitnej vody po náraste bojov na východnej Ukrajine.

celý článok

Čo ste zameškali minulý týždeň

Počet obetí eboly v západnej Afrike, ako aj počet nakazených týmto vírusom, stále stúpa a ebola momentálne predstavuje regionálnu hrozbu. Násilie v Gaze pokračuje, konflikt si už vyžiadal niekoľko detských obetí na oboch stranách. Južný Sudán oslavuje 3 roky nezávislosti – je však čo oslavovať? Toto a viac v tohto týždňovej rubrike – Najzaujímavejšie aktuality z minulého týždňa.

celý článok

Na pomoc deťom z Filipín odišlo zo Slovenska 10 550 eur

Slovenský výbor pre UNICEF odoslal 3. decembra doterajší výťažok z aktuálnej zbierky vo výške 10 550 € ako prvú splátku do Detského fondu UNICEF.

celý článok

Možno už čoskoro sa budú rodiť deti bez AIDS

Prvý decembrový deň je na celom svete venovaný boju proti AIDS. Pri tejto príležitosti dnes vydal Detský fond UNICEF hodnotiaca správu o deťoch a AIDS pre rok 2013. Tá odhaľuje okrem iného aj obrovský pokrok v zamedzovaní prenosu vírusu HIV z matky na dieťa. O roku 2005 sa takto podarilo zachrániť až 850 000 detských životov v krajinách so strednými a nízkymi príjmami. Najnovšia správa však upozorňuje, že vo vekovej skupine detí a mladých ľudí od 10 do 19 rokov je riziko nákazy vo svete stále veľmi vysoké.