Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF Herwig


Články

celý článok

750 000 detí na východnej Ukrajine v ohrození

KYJEV, Ukrajina/ŽENEVA, 16. jún 2017 – Prinajmenšom 750 00 detí je v bezprostrednom ohrození odrezania od prívodov bezpečnej pitnej vody po náraste bojov na východnej Ukrajine.

celý článok

Na pomoc deťom z Filipín odišlo zo Slovenska 10 550 eur

Slovenský výbor pre UNICEF odoslal 3. decembra doterajší výťažok z aktuálnej zbierky vo výške 10 550 € ako prvú splátku do Detského fondu UNICEF.

celý článok

Možno už čoskoro sa budú rodiť deti bez AIDS

Prvý decembrový deň je na celom svete venovaný boju proti AIDS. Pri tejto príležitosti dnes vydal Detský fond UNICEF hodnotiaca správu o deťoch a AIDS pre rok 2013. Tá odhaľuje okrem iného aj obrovský pokrok v zamedzovaní prenosu vírusu HIV z matky na dieťa. O roku 2005 sa takto podarilo zachrániť až 850 000 detských životov v krajinách so strednými a nízkymi príjmami. Najnovšia správa však upozorňuje, že vo vekovej skupine detí a mladých ľudí od 10 do 19 rokov je riziko nákazy vo svete stále veľmi vysoké.

celý článok

Dievčatá na celom svete majú 11. októbra svoj sviatok

Ešte nikdy nechodilo do školy toľko dievčat, ako je tomu teraz. Napriek tomu, na svete nemá prístup k základnému vzdelaniu ešte stále 31 miliónov dievčat. S možnosťou navštevovať strednú školu je to ešte ťažšie. Výskumy však dokazujú, že u dievčat, ktoré pokračujú v štúdiu na strednej škole, klesá až šesťnásobne pravdepodobnosť predčasného sobáša v detskom veku. Tieto a ďalšie informácie zverejňuje UNICEF pri príležitosti Medzinárodného dňa dievčat 2013.