Násilie na Ukrajine je stále prítomné

Nestabilný konflikt na východnej Ukrajine vstúpil dosvojho štvrtého roka. 1 milión detí naliehavo potrebuje humanitárnu pomoc, to je takmer dvojnásobný počet ako v takom istom čase pred rokom v roku 2016.

Tento nárast o ďalších 420 tis. dievčat a chlapcov nastal v dôsledku pokračujúcich bojov a sústavného zhoršovania života na východnej Ukrajine, kde približne 1,7 mil. ľudí bolo vnútorne vysídlených, a mnoho rodín stratilo svoje príjmy, sociálne výhody a prístup k zdravotnej starostlivosti pri súčasnom náraste životných nákladov.

Deti na Ukrajine sú konfliktom výrazne zasiahnuté a zaslúžia si, aby sme im pomohli uľahčiť ich životy. Konflikt im vzal nielen hmotné veci, ale aj pokoj, celistvú rodinu a priateľov.

 

Viac informácií o situácii na Ukrajine nájdete tu►

Ktorú z našich aktuálnych zbierok chcete podporiť?*

Výška príspevku*

Kontaktné udaje

Ochrana osobných údajov

Spôsob platby*

* Údaje označené hviezdičkou sú povinné.

Za celé roky existencie UNICEFu, sme aktívne zasahovali v mnohých štátoch, ale nikdy to neboli susedné štáty Slovenska. Verili sme, že na východnej Ukrajine skutočne zavládne prímerie. Nestalo sa tak a počet detí, ktoré potrebujú humanitárnu pomoc sa zvýšil na 1 milión. Ide o neviditeľnú krízu, na ktorú už väčšina ľudí na svete pozabudla.

Zachráňte viac životov

Chcem prispievať pravidelne a zachrániť tak ešte viac životov