Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Nová aplikácia Bebbo!

Praktický pomocník pre rodičov 

 

Jedinečná aplikácia, aby ste dali svojim deťom dobrý štart do života. 

Bude vás viesť cestou vývinu dieťaťa od 0 do 6 rokov z pohodlia smartfónu. 

 

 

Každý rodič potrebuje podporu

 

Všetky deti potrebujú láskavú starostlivosť, dobré zdravie, optimálnu výživu a podnetné a bezpečné prostredie, v ktorom by sa mohli rozvíjať.

Určite máte niekedy veľa otázok a potrebujete poradiť pri hľadaní odpovedí. Vďaka nim môžete deti podporiť v zdravom a šťastnom vývine. 

 

Tu prichádza na scénu Bebbo! 

Nová bezplatná aplikácia UNICEF špeciálne navrhnutá tak, aby vám podala pomocnú ruku. Poskytuje vedecky podložené informácie a užitočné interaktívne nástroje, ktoré pomôžu pri podpore zdravia a rozvoja dieťaťa.  

 

 

Ako to teda funguje? 

 

Aplikácia Bebbo ponúka širokú škálu užitočných funkcií, ktoré vám umožnia robiť správne rozhodnutia pri strarostlivosti o vaše dieťa. Prostredníctvom zaujímavých článkov a aktivít zistíte, nakoľko vaše dieťa prosperuje adekvátne k svojmu veku. 

 

Vývin vášho dieťaťa

Pomocou jednoduchej funkcie môžete sledovať, či je vývin vášho dieťaťa primeraný jeho/jej veku. Bebbo tiež ponúka aktivity a hry na podporu zdravého vývinu detí. 

 

Spoločne sa hrať

Bebbo ponúka množstvo nápadov, ako sa zapojiť do hravej interakcie s deťmi prostredníctvom aktivít, ktoré stimulujú učenie a rozvoj motorických a sociálno-emocionálnych zručností, jazyka, komunikácie a poznávania detí. 

 

Odborná rada

Aplikácia vám každý deň navrhne článok a aktivitu z bohatej ponuky vytvorenej v spolupráci s odborníkmi/čkami, ktoré pokrývajú širokú škálu tém. Obsah si môžete jednoducho uložiť a zdieľať ho s ostatnými rodičmi a priateľmi.  

 

 

Očkovanie

K dispozícii máte užitočný nástroj na sledovanie a zaznamenávanie očkovania vášho dieťaťa. 

 

 

 Preventívna prehliadka 

V tejto sekcii si môžete zapisovať dôležité informácie z návštev vášho pediatra/ičky, ako aj nastaviť si pripomienky, aby ste nezabudli na nasledujúcu prehliadku. 

 

 

Rast dieťaťa 

Aplikácia vám umožňuje sledovať miery vášho dieťaťa, ako je výška a váha. 

 

Doprajte svojmu dieťaťu dobrý štart do života s praktickým pomocníkom pre rodičov! 

 

Stiahnite si aplikáciu Bebbo!

 

 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI576410/Meerzad
celý článok

Zničujúce povodne v Afganistane

Bleskové záplavy 10. - 11. mája 2024 na severovýchode Afganistanu si údajne vyžiadali životy najmenej 240 ľudí vrátane 51 detí a mnoho ďalších utrpelo zranenia. Očakáva sa, že tieto čísla sa budú zvyšovať, keď prídu ďalšie správy. Najviac obetí bolo hlásených v provincii Baglán, kde silné dažde zničili približne 3 000 domov, poškodili poľnohospodársku pôdu, odplavili dobytok, zatvorili školy a poškodili zdravotné strediská. Zasiahnuté boli aj provincie Takhar a Badakhshan, kde bolo podľa prvých správ poškodených najmenej 300 domov. "Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám, ktoré smútia nad stratou svojich blízkych," povedal Dr. Tajudeen Oyewale, zástupca UNICEF v Afganistane. "UNICEF a naši partneri sú na mieste a vyvíjajú maximálne úsilie, aby postihnutým rodinám a komunitám poskytli rýchlu pomoc." UNICEF poslal 450 rodinných súprav, 500 hygienických súprav, 476 prikrývok pre dospelých a deti a 100 súprav oblečenia, ktoré doplnia podporu poskytovanú inými agentúrami OSN a partnermi. Vyslaný bol aj mobilný tím UNICEF pre zdravotníctvo a výživu a na mieste sú aj tímy UNICEF, ktoré pomáhajú vykonávať ďalšie hodnotenia.