Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Média
Tlačové správy

UNICEF v roku 2014 asistoval pri takmer 300 humanitárnych krízach

29.06.2015

Aj Slovensko je súčasťou veľkej medzinárodnej pomoci. Prostredníctvom organizácie UNICEF pomohli Slováci v roku 2014 svojimi príspevkami pri 294 humanitárnych krízach rozličného rozsahu v 98 krajinách sveta.

UNICEF: Napriek globálnemu pokroku zostávajú milióny najchudobnejších detí zanedbaných

23.06.2015

UNICEF varuje, že ak sa vo svojom rozvojovom pláne na ďalších 15 rokov nesústredí na tých najviac znevýhodnených, ohrozené budú milióny detí. Záverečná správa UNICEF o Miléniových rozvojových cieľoch týkajúcich sa detí, Pokrok pre deti, tvrdí, že napriek významným úspechom, nerovnosť príležitostí zanechala milióny detí aj naďalej v chudobe, umierajúce pred dosiahnutím piateho roka života, bez vzdelania a trpiace chronickou podvýživou.

Deti ohrozené v dôsledku obnoveného násilia na východe Ukrajiny

15.06.2015

UNICEF potvrdil, že od marca minulého roka je v dôsledku konfliktu na východe Ukrajiny hlásených najmenej 68 strát na životoch detí a 180 detí bolo zranených. Zatiaľ čo žiadne dieťa údajne neprišlo o život počas poslednej eskalácie násilia pri meste Mariinka v západnom Donecku, podľa neoficiálnych správ deti utrpeli pri streľbe zranenia.

Slováci boli počas Týždňa modrého gombíka štedrí. UNICEF posiela celú vyzbieranú sumu do Nepálu

04.06.2015

Už po 11-ty raz UNICEF vyslal do ulíc stovky dobrovoľníkov, ktorí sa spojili pre obľúbenú celoslovenskú zbierku Týždeň modrého gombíka. Štedrosť Slovákov organizátorov príjemne prekvapila, keďže zbierka vyniesla o takmer 40% viac ako minulý rok. Celá čiastka, 46 342,74 €, bude zaslaná na pomoc deťom v oblastiach postihnutých nedávnymi zemetraseniami v Nepále.

Zemetrasenia v Nepále: v postihnutých oblastiach sa každú hodinu narodí 12 detí bez prístupu k základnej zdravotnej starostlivosti

18.05.2015

Podľa informácií UNICEF-u sa v zemetraseniami postihnutých oblastiach Nepálu narodí každú hodinu 12 detí bez prístupu k základnej zdravotnej starostlivosti, keďže v krajine bolo zničené veľké množstvo materských centier. Organizácie venujúce sa deťom varujú, že vzniknutá situácia by mohla najbližší mesiac ohroziť životy 18 000 bábätiek a matiek a vyzývajú k rýchlej reakcii a obnoveniu kľúčových súčastí zdravotníckeho systému.