Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Zbierka Modrý
gombík 2024

Milióny detí v krízových oblastiach denne zaspávajú hladné.
Podporte celoslovenskú zbierku Modrý gombík UNICEF

 

Bratislava, 6. máj 2024 - Od 13. do 19. mája 2024 sa koná 18. ročník celonárodnej zbierky Modrý gombík, ktorú organizuje Slovenská nadácia pre UNICEF. Táto zbierka spojí viac ako 317 škôl a 1000 dobrovoľníkov, aby pomohla deťom, ktoré hladujú. Zbierka MODRÝ GOMBÍK spája dva svety – ten náš a ten, v ktorom sa deti ocitli v núdzi a sú odkázané na našu pomoc. Tak ako gombík na svetri pomáha dieťa chrániť pred chladom, tak aj príspevok do zbierky MODRÝ GOMBÍK má byť symbolickou ochranou v ťažkých chvíľach pre deti v núdzi.


Situácia vo svete

Situácia hladujúcich detí vo svete je alarmujúca. Milióny detí trpia podvýživou a hladom, ktoré môžu mať trvalé následky na ich fyzické a mentálne zdravie. S vašou pomocou poskytujeme týmto deťom výživu, liečime ich z podvýživy a vraciame im úsmevy na tvár.

 

 

Ako sa môže zapojiť verejnosť?

Verejnosť sa môže zapojiť viacerými spôsobmi: zakúpením si odznaku modrého gombíka v uliciach slovenských miest, zaslaním SMS v tvare "MODRY GOMBIK" na číslo 844 (1 SMS = 3 €) alebo online na stránke www.modrygombik.sk

Aj malá podpora prispieva k veľkému cieľu - zlepšiť životy detí v núdzi. Výnos z tejto zbierky je venovaný na výživové programy, ktoré má UNICEF v krajinách, v ktorých sú vojnové konflikty alebo ich postihli prírodné katastrofy a klimatická kríza. S vašou podporou môže UNICEF každoročne pomôcť viac ako 99 % podvýživeným deťom. Podvýživa je liečiteľná, je však dôležité, aby sme sa k deťom, ktoré ňou trpia dostali včas.

 

Pomôžte aj vy! Pripojte sa k nám a prineste do života hladujúcich detí nádej. Viac informácií o zbierke nájdete na www.unicef.sk

Za váš dobrý skutok vám veľmi pekne ďakujeme.

 

O UNICEF

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už od roku 1946. Pôsobíme vo viac ako 190 krajinách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracujeme deň čo deň, aby sme pomohli prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňujeme ich práva, zabezpečujeme pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál. 

 

Kontakt pre média:

Monika Molnárová, MSc.
Monika.molnarova@unicef.sk
Slovenská nadácia pre UNICEF | Slovak Foundation for UNICEF
Michalská 371/7,811 01 Bratislava

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

celý článok

Útok na nemocnicu Okhmatdyt poukazuje na to, že ukrajinské deti nie sú v bezpečí

© UNICEF/UNI312535/Alghabri
celý článok

Výnos zbierky umožní vyliečiť z podvýživy 1 622 detí