Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Média
Tlačové správy

Týždeň modrého gombíka štartuje 15. mája

12.05.2017

UNICEF už po 13. raz organizuje celoslovenskú verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka. Cieľom zbierky, ktorá sa bude konať 15. - 21. mája 2017, je zabezpečiť humanitárnu pomoc pre deti na Ukrajine. Na východe tejto krajiny vypukol ešte v roku 2014 ozbrojený konflikt, pričom situácia v Doneckej a Luhanskej oblasti je stále vážna. Následky konfliktu sú veľmi citeľné aj v širokom páse okolo týchto dvoch regiónov.

UNICEF oslavuje 70 rokov, spúšťa kampaň pre každé dieťa

11.12.2016

Medzinárodná organizácia UNICEF pomáha deťom po celom svete už 70 rokov. Založili ju pred siedmimi desaťročiami 11. decembra 1946 a odvtedy sa venuje pomoci deťom v ťažkej situácii. Jej poslanie, ktoré sa začalo po hrôzach druhej svetovej vojny, nestráca na aktuálnosti ani dnes, dokonca je táto pomoc dnes viac urgentná ako kedykoľvek predtým.

UNICEF tieto Vianoce zbiera peniaze pre deti na Ukrajine

05.12.2016

Na východe Ukrajiny zúri ozbrojený konflikt. UNICEF Slovensko sa preto rozhodol pomôcť deťom v tejto oblasti Vianočnou zbierkou.

Oslávme spolu dôležitosť školy počas kríz a konfliktov

06.09.2016

Cesta do školy je pre mnohých rutinnou záležitosťou, ktorú bez problémov absolvujú každý deň. Pre deti v krízových oblastiach, ktoré sú zasiahnuté vojnou, prírodnými katastrofami či chorobami, sa však cesta do školy stáva problémom. Cieľom kampane organizácie UNICEF s názvom #EmergencyLessons je zdôrazniť potrebu vzdelávania v krízových oblastiach, ktorou je aj severný Irak.