Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Média
Tlačové správy

Slovenský výbor pre UNICEF ďakuje Tiborovi Bartfayovi

09.10.2015

Tibor Bartfay, akademický sochár a národný umelec, s ktorým sme sa dnes poslednýkrát rozlúčili v bratislavskom krematóriu, bol zároveň dlhoročným podporovateľom charitatívnej organizácie UNICEF.

Projekt Školy pre Afriku oslavuje 10 rokov

07.10.2015

V tomto roku, Školy pre Afriku, jeden z najúspešnejších projektov UNICEF, oslavuje 10. výročie svojho založenia. Od roku 2005 kampaň pomohla vyzbierať viac ako 200 miliónov $ a pomohla viac ako 30 miliónom detí v 13 afrických krajinách k lepšiemu vzdelaniu.

UNICEF s narastajúcimi číslami zintenzívňuje pomoc zameranú na detských utečencov a migrantov v Macedónsku, Srbsku a Chorvátsku

25.09.2015

Desiatky tisíc migrujúcich ľudí našlo alternatívne trasy odkedy Maďarsko uzatvorilo minulý utorok svoje hranice so Srbskom. Po zónach priateľských k deťom v meste Gevgelija v Macedónsku a v Belegrade a v Preševe v Srbsku, preto UNICEF zriadil v Chorvátsku dve mobilné jednotky na ochranu detí a jednotku zdravotných expertov na pomoc približne 10 000 ženám a detským utečencom a migrantom, ktorí vstúpili do krajiny iba za posledný týždeň.

Počet žien a detí prechádzajúcich cez Macedónsko s cieľom nájsť útočisko v Európe sa za tri mesiace strojnásobil

04.09.2015

Odhaduje sa, že denne prejde cez Macedónsko 3 000 ľudí. Tretina z nich sú ženy a deti, čo predstavuje nárast v porovnaní s 10 percentami v júni. Približne 12 percent žien je tehotných.

UNICEF pomáha deťom utekajúcim pred násilím naprieč Európou

26.08.2015

UNICEF zriadil miesto priateľské k deťom s mobilným tímom neďaleko mesta Geverlija v Macedónsku na hranici s Gréckom, aby poskytol potrebnú podporu migrujúcim ženám a deťom.