Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Média
Tlačové správy

Dnešná konferencia o participácii detí: UNICEF podnietil diskusiu na tému detských práv na Slovensku

06.11.2015

V Bratislave sa dnes uskutočnila „Konferencia o participácii detí“. Vystúpili na nej experti na oblasť detských práv. Spektrum pohľadov obohatili aj samotné deti a pedagógovia, ktorí prezentovali svoje najzaujímavejšie projekty na túto tému.

Thomas Puskailer vydal singel na podporu UNICEF-u

04.11.2015

V súvislosti s utečeneckou a migrantskou krízou napísal Thomas Puskailer skladbu, ktorou chce podporiť aktivity Slovenského výboru pre UNICEF. Ten aktuálne zbiera prostriedky pre sýrske deti. Thomas v piesni spieva o svete, v ktorom niet miesta pre rodiny utečencov a vo videu ich sprevádza na ceste na úteku z domova.

Kampaň plyšových hračiek pre vzdelanie – navrhnuté deťmi pre dobrú vec

25.10.2015

Predstavte si, že dieťa navrhne dizajn výrobku IKEA. Návrh sa premení na skutočnosť a výrobok sa začne predávať v obchodných domoch IKEA po celom svete. A že tento výrobok navyše pomôže deťom žijúcim v chudobných podmienkach. IKEA Foundation v spolupráci s organizáciami UNICEF a Save the Children realizuje Kampaň plyšových hračiek už po 13-krát, s cieľom umožniť týmto deťom viac príležitostí na lepšiu budúcnosť pre seba i svoje rodiny.

Deň boja proti detskej obrne: Vírusom trpí aktuálne menej detí než kedykoľvek predtým

23.10.2015

Nikdy predtým v histórii nebol počet detí s detskou obrnou taký nízky ako dnes. Aj napriek tomu však nemôžeme poľaviť v snahe bojovať proti tomuto ochromujúcemu vírusu, pokiaľ úplne nevymizne.

Utečenecká kríza podnietila spoluprácu Thomasa Puskailera a UNICEF

16.10.2015

Thomas Puskalier sa pustil so Slovenským výborom pre UNICEF do zaujímavého projektu. V súvislosti s utečeneckou a migrantskou krízou píše skladbu, ktorou chce podporiť aktivity UNICEF-u, ktorý aktuálne zbiera prostriedky aj pre Sýriu. Thomas vycestoval za inšpiráciou na maďarsko-srbskú hranicu. Táto skúsenosť bola pre ňho veľkým emotívnym zážitkom a naštartovala jeho odhodlanie pomôcť.