Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Média
Tlačové správy

Nová správa UNICEF ukazuje, ako nerovnosť ovplyvňuje deti aj na Slovensku

14.04.2016

Innocenti Report Card 13, Spravodlivosť pre deti: Správa o nerovnosti detí v bohatých krajinách, zoraďuje 41 štátov EÚ a OECD podľa toho, ako veľmi zaostávajú deti na konci distribúcie príjmov za ich rovesníkmi nachádzajúcimi sa v strede. Správa sa zameriava na najspodnejšiu hranicu nerovnosti v príjmoch, úspechoch vo vzdelávaní, subjektívnom pociťovaní zdravia a životnej spokojnosti. Slovensko sa umiestnilo v štyroch oblastiach v spodnej časti rebríčka nerovnosti.

Jaro Bekr sa stal oficiálnym ambasádorom UNICEF

26.01.2016

Tanečník a choreograf Jaro Bekr pomáha slovenskému výboru pre UNICEF intenzívne už dva roky.

UNICEF našiel 10 000 štedrých Slovákov

19.01.2016

Počas predvianočného obdobia hľadal UNICEF štedrých Slovákov, ktorí by pomohli zabezpečiť „kamión plný jedla“ pre podvyživené deti v Nepále a Mauritánii.

UNICEF odštartoval veľký prieskum o štedrosti Slovákov

02.12.2015

UNICEF hľadá 10 000 štedrých Slovákov, ktorí pomôžu zabezpečiť „kamión plný jedla“ pre podvyživené deti v Nepále. Každý, kto sa rozhodne pomôcť, sa zároveň zapojí do súboja o najštedrejšiu skupinu Slovákov. Stačí zaslať SMS s kľúčovým slovom v hodnote 3 €. Výsledky sleduje UNICEF v reálnom čase na webe a uzavrie ich na Štedrý deň. Sto percent vyzbieraných prostriedkov bude použitých na programy výživy pre deti v Nepále.

UNICEF spustil vianočný predaj Darčekov pre život

16.11.2015

Darčeky pre život je projekt Slovenského výboru pre UNICEF. Ide o zmysluplné a život zachraňujúce darčeky, ktoré môžu mať podobu napríklad vakcíny proti detskej obrne, terapeutickej výživy, moskytiéry či dokonca celej školy v krabici. Jedinečnosť darčekov spočíva aj v tom, že presný počet zakúpených Darčekov pre život dodá UNICEF deťom, pre ktoré sú životne dôležité. Kupujúci dostane navyše darčekový certifikát, ktorý môže venovať aj svojim blízkym pod vianočný stromček ako originálny a skutočne zmysluplný darček.