Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Média
Tlačové správy

UNICEF vyzýva fanúšikov olympijských a paraolympijských hier, aby pomohli pri ochrane detí

08.08.2016

Pomôcť deťom pritom nikdy nebolo jednoduchšie. Všetko, čo je potrebné, je tréningová aplikácia v mobile, ktorú stačí synchronizovať s webom Team UNICEF a začať sa hýbať. Po ukončení prvých 5 km pohybovej aktivity, sa odomkne dar pre UNICEF od korporátnych partnerov.

UNICEF pokračuje v aktuálnej kampani videom o záchrane života vďaka škole

14.07.2016

V spolupráci s Európskou úniou pokračuje organizácia UNICEF v kampani zameranej na dôležitosť vzdelávania v krízových krajinách. Slovensko ako jedna zo zaangažovaných krajín spolupracuje s Ukrajinou, poukazuje na vzdelanie ako na dôležitý aspekt lepšej budúcnosti detí z krízových oblastí.

Do Týždňa modrého gombíka UNICEF sa zapojilo 7500 dobrovoľníkov z obcí od Bratislavy po Sninu

16.06.2016

Tretí májový týždeň už tradične patril Týždňu modrého gombíka. UNICEF tento rok vďaka výťažku zo zbierky vo výške 56 753,63 eur podporí deti v Mauritánii, kde v dôsledku klimatických zmien trpia tisícky detí podvýživou.

Kamarátstva zo školy sú pre deti dôležité ako lieky, zdôrazňuje UNICEF

14.06.2016

Organizácia UNICEF v spolupráci s Európskou úniou pokračuje v európskej kampani zameranej na vzdelávanie detí v oblastiach zasiahnutých krízami, ako sú konflikty či prírodné katastrofy. Ku kampani sa pridalo aj Slovensko, v rámci kampane sa zameria najmä na dôležitosť vzdelávania detí na Ukrajine.

Stanovisko Slovenského výboru pre UNICEF k zákroku štátnych úradníkov v prípade Marco

19.05.2016

Slovenský výbor pre UNICEF vyjadruje pobúrenie a zhrozenie nad zákrokom úradníkov na základnej škole v súvislosti s prípadom maloletého Marca.