Chcem prispieť
Chcem prispieť
© UNICEF Herwig


Články

celý článok

Aj napriek pokroku čelí 180 miliónov detí horším vyhliadkam aké mali ich rodičia

Aktivity Svetového dňa detí vo viac ako 130 krajinách s cieľom poskytnúť deťom platformu, kde sa môžu vyjadriť o svojich obavách a obhajovať záujmy deti, ktoré sú zanedbané

celý článok

Deti postihnuté zemetrasením v meste Jojutla, Morelos - Mexiko

Od 23. septembra 2017 bolo v Mexiku poškodených alebo zničených takmer 5 100 škôl po dvoch silných zemetraseniach, ktoré krajinu zasiahli počas menej ako dvoch týždňov. Je ohrozený prístup k vzdelaniu pre tisíce detí.

celý článok

Násilie v provincii Kasai v Konžskej demokratickej republike má ničivý dopad na deti

Násilím bolo vysídlených viac než 1,4 milióna ľudí, vrátane viac ako 850 000 detí. Deti sú vystavované utrpeniu a násiliu, sú oddeľované od svojich rodín a v tých najhorších prípadoch znásilňované, či popravované. Táto situácia má hrozivý dopad aj na vzdelanie detí a na zdravotný systém v regióne.

celý článok

Epidémia cholery v Južnom Sudáne

20. júl 2017, Južný Sudán sa ocitol uprostred najťažšej a pretrvávajúcej epidémie cholery v histórii Sudánu, s 13 880 prípadmi nakazenia sa cholerou a 243 úmrtiami, ktoré boli zatiaľ nahlásené v roku 2017. UNICEF pokračuje v zvyšovaní svojho úsilia ako odpoveď na šírenie cholery, v tomto roku poskytol priamu pomoc vo viac ako 7 673 prípadoch.

celý článok

Investície do chudobných detí zachránia viac životov

Pokiaľ svet neurobí rýchlejší pokrok v znižovaní detskej úmrtnosti, do roku 2030 takmer 70 miliónov detí zomrie pred dosiahnutím svojich piatych narodenín