Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UNI433686/Senna/AFP

2 NIČIVÉ KATASTROFY V JEDNOM TÝŽDNI

                                                                                             

 

V priebehu necelého týždňa došlo k dvom katastrofám, ktoré majú za následok stratu tisícok životov. Keď vznikne viac krízových situácií, ako je v súčasnosti v Líbyi a Maroku, UNICEF má k dispozícii zásoby aj tímy, ktoré môžu okamžite zasiahnuť a pomáhať deťom a rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Naša pomoc počas humanitárnych kríz je možná aj vďaka našim podporovateľom. Vďaka vašej podpore sú naše tímy v teréne vždy pripravené. 

 

Aká je momentálna situácia?

Maroko v noci 8. septembra, keď rodiny spali, zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,8. Zemetrasenie a následné otrasy spôsobili smrť viac ako 2 900 ľudí a tisíce ďalších zranili - mnohí z nich sú stále v kritickom stave. V Líbyi si existujúce politické krízy a konflikty už v minulosti vyžiadali humanitárne zásahy. V súvislosti s búrkou Daniel, ktorá tento týždeň spôsobila nebezpečné prívalové povodne, je však situácia detí a rodín v Líbyi horšia ako kedykoľvek predtým. V oboch krajinách bola poškodená kritická infraštruktúra, a hoci presný počet detí, ktorých domovy boli zničené alebo poškodené, nie je v súčasnosti známy, očakáva sa, že mnoho ľudí bolo vysídlených a nevyhnutne potrebujú pomoc.

 

Čo to znamená pre deti?

V každej núdzovej situácii patria deti vždy k najzraniteľnejším. UNICEF zatiaľ v Líbyi reaguje distribúciou 1 100 hygienických súprav, dodávkou zdravotníckych potrieb pre 10 000 ľudí a dodávkami oblečenia. V Maroku deti predstavujú takmer tretinu obyvateľstva krajiny, takže je veľmi pravdepodobné, že bolo postihnutých najmenej 100 000 detí. Podľa prvých zistení je veľký dopyt po vode, sanitárnych a hygienických potrebách, prístreškoch, zdravotnej a potravinovej pomoci. 
 

Ako môžete pomôcť?

V dôsledku týchto katastrof bude pomoc v oboch krajinách dlhodobo potrebná. Vašim darom umožňujete, aby sme zasiahnutým deťom a rodinám mohli zabezpečiť vodu, jedlo, lieky a strechu nad hlavou. Tím UNICEF Slovensko je vďačný všetkým ľuďom, ktorí podporujú naše terénne programy.

 

                                                                                         

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI433683/Senna/AFP
celý článok

NIČIVÉ ZEMETRASENIE V MAROKU

© UNICEF/UN0767963/Vashkiv
celý článok

NA UKRAJINE SA DETI UČIA, HRAJÚ ČI SPINKAJÚ V PROTIBOMBOVÝCH KRYTOCH