Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UN0266046/Soares

ILUSTRÁCIE PRE ŽIVOT potešia aj pomôžu

Naše Ilustrácie pre život od talentovaných slovenských ilustrátorov, ktoré vytvorili pre Festival BAB sú krásnym a originálnym darčekom, ktorý zároveň pomáha deťom v núdzi.


Pomoc pre deti, ktoré to práve v tejto chvíli najviac potrebujú

 

 

Počas kampane môžete podporiť až 8 rôznych druhov pomoci: psychosociálna podpora, športové potreby, zdravie pre mamičky, zdravie pre detičky, výživa, hygienické potreby, zimné oblečenie a vzdelávanie. Výška príspevku je 15 € a každý, kto kampaň podporí, dostane unikátnu Ilustráciu pre život. Prvých 25 ilustrácií je dokonca s vlastnoručným podpisom autora či autorky. 

 

ILUSTRÁCIE PRE ŽIVOT NA VÁS ČAKAJÚ PRÁVE TU


Za spoluprácu ďakujeme Festivalu BAB, BIBIANE, Medzinárodnému domu umenia pre deti

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI576410/Meerzad
celý článok

Zničujúce povodne v Afganistane

Bleskové záplavy 10. - 11. mája 2024 na severovýchode Afganistanu si údajne vyžiadali životy najmenej 240 ľudí vrátane 51 detí a mnoho ďalších utrpelo zranenia. Očakáva sa, že tieto čísla sa budú zvyšovať, keď prídu ďalšie správy. Najviac obetí bolo hlásených v provincii Baglán, kde silné dažde zničili približne 3 000 domov, poškodili poľnohospodársku pôdu, odplavili dobytok, zatvorili školy a poškodili zdravotné strediská. Zasiahnuté boli aj provincie Takhar a Badakhshan, kde bolo podľa prvých správ poškodených najmenej 300 domov. "Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám, ktoré smútia nad stratou svojich blízkych," povedal Dr. Tajudeen Oyewale, zástupca UNICEF v Afganistane. "UNICEF a naši partneri sú na mieste a vyvíjajú maximálne úsilie, aby postihnutým rodinám a komunitám poskytli rýchlu pomoc." UNICEF poslal 450 rodinných súprav, 500 hygienických súprav, 476 prikrývok pre dospelých a deti a 100 súprav oblečenia, ktoré doplnia podporu poskytovanú inými agentúrami OSN a partnermi. Vyslaný bol aj mobilný tím UNICEF pre zdravotníctvo a výživu a na mieste sú aj tímy UNICEF, ktoré pomáhajú vykonávať ďalšie hodnotenia.