Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UN03827/Unknown

60 rokov humanitárneho skladu v Kodani

Pred 60-timi rokmi našla naša zásobovacia divízia trvalý domov v Kodani. V roku 1962 podporila dánska vláda výstavbu humanitárneho skladu UNICEF v Kodani. Sklad, ktorý bol pôvodne vybudovaný na balenie zdravotníckych súprav pre pôrodnícke kliniky a zdravotnícke služby pre deti, sa rozrástol na rozsiahle zásobovacie a logistické centrum.

 

UNICEF/UN0696509/Zaidi
30. augusta 2022: 14-ročný Amjad Khan so odnáša balík s hygienickými potrebami od UNICEF. On a jeho rodina potrebujú pomoc po tom, čo provinciu Khyber Pakhtunkhwa v Pakistane zasiahli povodne. 

 

UNICEF/UN0602093/Elder
Jedni z prvých dodávok na Ukrajinu. Pohotovostný zdravotnícky materiál dorazil na Ukrajinu 5. marca 2022. Zásoby zahŕňali resuscitačné súpravy a súpravy prvej pomoci, ktoré sa prepravili približne do 100 nemocníc v Kyjeve a Charkove.

 

Už celé desaťročia neúnavne dodávame život zachraňujúce zásoby deťom, ktoré žijú v humanitárnych krízach.  Len v roku 2021 sme dodali deťom v 160 krajinách zásoby hodnote 7,181 miliardy dolárov. 

 

Naša kolegyňa nám zo svojej návštevy v humanitárnom sklade v Kodani priniesla niekoľko záberov z tohoto zásobovacieho gigantu.

 

 

Ďakujeme všetkým našim priaznivcom a podporovateľom. Vďaka VÁM môžeme deťom doručovať pomoc po celom svete. 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI576410/Meerzad
celý článok

Zničujúce povodne v Afganistane

Bleskové záplavy 10. - 11. mája 2024 na severovýchode Afganistanu si údajne vyžiadali životy najmenej 240 ľudí vrátane 51 detí a mnoho ďalších utrpelo zranenia. Očakáva sa, že tieto čísla sa budú zvyšovať, keď prídu ďalšie správy. Najviac obetí bolo hlásených v provincii Baglán, kde silné dažde zničili približne 3 000 domov, poškodili poľnohospodársku pôdu, odplavili dobytok, zatvorili školy a poškodili zdravotné strediská. Zasiahnuté boli aj provincie Takhar a Badakhshan, kde bolo podľa prvých správ poškodených najmenej 300 domov. "Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám, ktoré smútia nad stratou svojich blízkych," povedal Dr. Tajudeen Oyewale, zástupca UNICEF v Afganistane. "UNICEF a naši partneri sú na mieste a vyvíjajú maximálne úsilie, aby postihnutým rodinám a komunitám poskytli rýchlu pomoc." UNICEF poslal 450 rodinných súprav, 500 hygienických súprav, 476 prikrývok pre dospelých a deti a 100 súprav oblečenia, ktoré doplnia podporu poskytovanú inými agentúrami OSN a partnermi. Vyslaný bol aj mobilný tím UNICEF pre zdravotníctvo a výživu a na mieste sú aj tímy UNICEF, ktoré pomáhajú vykonávať ďalšie hodnotenia.