Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UN0622176/Holerga

Aké je to byť humanitárnym pracovníkom?

5-ročná Emma na fotke, musela so svojou mamou a bračekom opustiť kvôli vojnovému konfliktu na Ukrajine rodné mesto, Odesu. Na svojej ceste za bezpečím si prišli oddýchnuť a informovať sa do MODRÉHO BODU UNICEF (BLUE DOT). Tu si oddýchnu, dostanú dôležité informácie, malá Emma sa pohrá s pracovníčkou UNICEFu. UNICEF buduje na hraniciach s Ukrajinou MODRÉ BODY pomoci. Okrem zásobovania a humanitárnej práce priamo na území Ukrajiny zmietanej vojnou, poskytuje UNICEF pomoc deťom aj v krajinách, do ktorých museli kvôli vojne utiecť. © UNICEF/UN0622176/Holerga

 

Aké je to byť humanitárnym pracovníkom? S akými problémami sa v teréne môžem stretnúť? A nie je to všetko tak trocha nebezpečné? Prečo chutí pomoc po arašidoch?

 

Keď sme koncom roka 2021 dokončovali e-knihu o humanitárnej pomoci, netušili sme, že to čo v nej prinášame, bude už začiatkom roku 2022 tak aktuálne a UNICEF bude musieť pomáhať v krajine, s ktorou susedíme. A nielen to. Jeho pomoc sa rozšírila aj na územia krajín, kde museli ľudia z Ukrajiny ujsť pred vojnou. Naposledy pomáhala našim prarodičom, starým rodičom či rodičom UNRRA (predchodca UNICEFu) po 2. svetovej vojne, dnes prichádza s pomocou znova.  

E-knihu napísala Mária Sliacka, výkonná riaditeľka UNICEF na Slovensku, ktorá strávila jedno desaťročie na humanitárnych misiách v rôznych častiach sveta, 3 roky z toho na východnej Ukrajine, po začiatku konfliktu v roku 2014.. „Touto e-knihou chcem priblížiť svet humanitárnej pomoci deťom aj širokej verejnosti. Po 2. svetovej vojne poslala UNRRA (predchodca UNICEFu) ľuďom v Československu pomoc v hodnote 330 miliónov EUR. Podarilo sa nám zozbierať veľa krásnych príbehov pomoci od pamätníkov, ktorí boli vtedy deťmi. Čriepky ich spomienok vás budú sprevádzať celou e-knihou. Dúfam, že táto knižka osloví ľudí na Slovensku, ponúkne im reálny pohľad na svet humanitárnej pomoci a možno sa vďaka nej rozhodnú venovať sa humanitárnej pomoci alebo podporiť naše terénne programy prostredníctvom nášho vlajkového prgramu SVETOVÝ RODIČ UNICEF ,“ hovorí Mária Sliacka.

 

Čo v e-knihe nájdete?


Prevedieme vás históriou a rôznymi kútmi sveta, dozviete sa, ako naozaj funguje humanitárna pomoc, o jej kráse a náročnosti, o ťažkom rozhodovaní komu pomôcť. Celá knižka je popretkávaná konkrétnymi príbehmi pomoci, spomienkami slovenských pamätníkov, ktorým pomohol predchodca UNICEFu - UNRRA, krásnymi fotkami a zaujímavými videami. A aby ste len nečítali, nájdete v nej úlohy z reálneho života, v ktorých sa budete môcť vžiť do úlohy terénnych pracovníkov. Nech sa páči, pozývame vás do sveta humanitárnej pomoci.

 

Stiahnite si e-knihu zdarma:

 

 

v spolupráci so

 

 

O UNICEFE

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už od roku 1946. Pôsobíme vo viac ako 190 krajinách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracujeme deň čo deň, aby sme pomohli prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňujeme ich práva, zabezpečujeme pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál. 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF
celý článok

Pri príležitosti Svetového dňa detí sa 12 slovenských pamiatok a najväčšia LED fasáda rozžiarili namodro

© UNICEF/UN0253008/Hibbert
celý článok

UNICEF v TV o posolstve Svetového dňa detí