Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/Prinsloo

Príbehy detí
dokážu pomáhať

Každé dieťa si zaslúži pekné spomienky na svoje detstvo. Nie všetky majú také šťastie. Kúpou jedného alebo viacerých príbehov detí, ktorým UNICEF pomohol, prispeješ k tomu, aby aj iné detičky s ťažkým osudom dostali pomocnú ruku. Podľa toho, ktorý príbeh si vyberieš, zabezpečíš deťom vzdelanie, zdravie, bezpečie, ochranu ich práv či terapeutickú výživu. Na výber máte z ôsmich príbehov. Každý je iný a predsa výnimočný. Amira trpela akútnou podvýživou, rodičia Sebastiana nemali financie na liečbu jeho chorého srdca, Nour na vlastnej koži skúsila, že život môže človeku na plecia okrem vojny v Sýrii naložiť oveľa viac. Israel sa musel vzdať vzdelania, aby zabezpečil rodinný príjem. Junaid dvakrát v živote prišiel takmer o všetko. Divine žije v krajine, kde sú ľudia ťažko skúšaní klimatickými zmenami. Monira zažila krutú realitu štátu, kde je vážna humanitárna kríza. A Hussein zažil aké to je, keď sa človek necíti bezpečne vo vlastnom dome. 

 

Chcete vedieť ako pokračovali ich životné príbehy? 

 
Príbehy týchto detí si môžete kúpiť práve tu. Stačí kliknúť na jednu z fotografií a Vaša cesta pomoci sa môže začať. Príbeh konkrétneho dieťaťa Vám následne pošleme priamo na Vašu e-mailovú adresu.  

 

"My sme mali šťastie a naše životné príbehy pokračujú vďaka UNICEFu dobre. Na svete je aj veľa iných detí, ktoré čakajú na pomocnú ruku. My im ju podať nevieme. Viete im však pomôcť Vy tým, že si kúpite príbeh niektorého z nás."

 

 

 

Páči sa Vám čo robíme? Poďte sa dozvedieť viac o našom vlajkovom programe SVETOVÝ RODIČ UNICEF, ktorý sa nám počas      75 rokov našej neúnavnej práce osvedčil najviac.

 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI576410/Meerzad
celý článok

Zničujúce povodne v Afganistane

Bleskové záplavy 10. - 11. mája 2024 na severovýchode Afganistanu si údajne vyžiadali životy najmenej 240 ľudí vrátane 51 detí a mnoho ďalších utrpelo zranenia. Očakáva sa, že tieto čísla sa budú zvyšovať, keď prídu ďalšie správy. Najviac obetí bolo hlásených v provincii Baglán, kde silné dažde zničili približne 3 000 domov, poškodili poľnohospodársku pôdu, odplavili dobytok, zatvorili školy a poškodili zdravotné strediská. Zasiahnuté boli aj provincie Takhar a Badakhshan, kde bolo podľa prvých správ poškodených najmenej 300 domov. "Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám, ktoré smútia nad stratou svojich blízkych," povedal Dr. Tajudeen Oyewale, zástupca UNICEF v Afganistane. "UNICEF a naši partneri sú na mieste a vyvíjajú maximálne úsilie, aby postihnutým rodinám a komunitám poskytli rýchlu pomoc." UNICEF poslal 450 rodinných súprav, 500 hygienických súprav, 476 prikrývok pre dospelých a deti a 100 súprav oblečenia, ktoré doplnia podporu poskytovanú inými agentúrami OSN a partnermi. Vyslaný bol aj mobilný tím UNICEF pre zdravotníctvo a výživu a na mieste sú aj tímy UNICEF, ktoré pomáhajú vykonávať ďalšie hodnotenia.