© UNICEF/Frank Dejongh

Školy z plastu

Plastový odpad znečisťuje moria, vzduch, pôdu... Na Pobreží Slonoviny v západnej Afrike je plastový odpad veľký problém. UNICEF sa preto rozhodol, že ho využije na výrobu tehál, z ktorých postaví školy. Na Pobreží Slonoviny totiž vôbec nie sú samozrejmosťou pekné triedy ako na Slovensku. Tried je málo a  tlačí sa v nich aj viac ako 100 detí! V takej triede sa učí veľmi ťažko a navyše sa veľmi rýchlo šíria medzi deťmi rôzne choroby. Vďaka využitiu plastového odpadu na výrobu tehál sa môžu tisícky detí učiť v pekných, čistých a nových triedach.

Pozrite sa, ako sa stavajú školy z plastového odpadu