Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© Martin Črep


Slovenky v akcii

SLOVENKY V AKCII 
Pomáhame bábätkám

 

Moderátorka a autorka Alena Heribanová, skvelá tenistka Anna Karolína Schmiedlová a humanitárna pracovníčka a výkonná riaditeľka UNICEF na Slovensku Mária Sliacka.

Čo spája tieto silné a úspešné dámy? Je to láska k deťom, túžba a odhodlanie pomôcť aj tým deťom, ktoré sa narodili do vojny alebo ich krajinu zasiahla prírodná katastrofa.

„Sme ženy. A nielen to. Sme aj mamy, staré mamy, sestry, kamarátky. A milujeme deti. Podporujeme ich a budeme podporovať. Na celom svete, zo srdca a s láskou. Pridajte sa k nám a ukážme svetu, že aj Slovenkám záleží na bábätkách v núdzi.“

 

Aj Vy sa môžete stať súčasťou príbehov týchto bábätiek.

 

1. januára 2020 sa na svete narodilo približne 400 000 bábätiek. V tento deň oslavujeme príchod nového roka a tešíme sa z tisícov nových životov. Žiaľ, v roku 2018 zomrelo 2,5 milióna bábätiek počas prvého mesiaca ich života a z nich 1/3 počas prvého dňa ich života. Väčšina bábätiek zomiera na komplikácie, ktorým sa dá predísť: počas pôrodu, v dôsledku infekcií, predčasných pôrodov... Ďalším smutným faktom je, že sa každoročne narodí 2,5 milióna mŕtvych bábätiek.

Za posledné 3 desaťročia sme zaznamenali obrovský úspech – počet detí, ktoré zomierali pred 5-tym rokom života, sa nám podarilo znížiť takmer o polovicu.

U novorodencov sme, žiaľ, takí úspešní neboli. Poďme preto spolu pomôcť bábätkám, ktoré sa práve narodili, narodia a aj ich mamičkám. Najdôležitejšie je vyškolenie zdravotníckeho personálu, aby mamička mohla byť monitorovaná aj počas tehotenstva a v prípade komplikácií počas tehotenstva či pôrodu jej bol k dispozícii vyškolený zdravotnícky personál, lieky a prístroje.

 „Umožnime bábätkám narodiť sa do bezpečného náručia.“

© UNICEF Abdul

 

 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI426293/Le Lijour
celý článok

Nikol a Viktoriia nemajú inú možnosť ako bojovať