Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Americký futbal pre
UNICEF

Chlapci z komunity amerického futbalu na Slovensku majú veľké srdce. Rozhodli sa pre nás usporiadať zbierku na darujme.sk. Do výzvy na https://unicefslovensko.darujme.sk/p2p/2174/americky-futbal-pre-unicef/ sa môže zapojiť každý a jeden z darcov bude odmenený dresom Blue Army (slovenskej reprezentácie v americkom futbale) s poďakovaním od UNICEFu.

Je to začiatok novej spolupráce. Spoločne sa budeme snažiť o to, aby každé dieťa malo športové zážitky a príležitosť sa rozvíjať.

SAAF je národná športová organizácia a jedným z jej cieľov je motivovať mládež k pohybu a vytvárať u nej správne životné návyky. Začali pracovať priamo na školách. Je to súčasť pripravovaného projektu na podporu flag futbalu na školách, ktorý plánujú spustiť na budúci rok. Aj preto sme sa s nimi stretli a vymýšľali spôsob ako by každé dieťa mohlo mať také skvelé športové zážitky ako sme mali my. Sme radi, že sme si okrem spoločných hodnôt sadli aj ako ľudia.

Tešíme sa na spoluprácu! yes
Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI576410/Meerzad
celý článok

Zničujúce povodne v Afganistane

Bleskové záplavy 10. - 11. mája 2024 na severovýchode Afganistanu si údajne vyžiadali životy najmenej 240 ľudí vrátane 51 detí a mnoho ďalších utrpelo zranenia. Očakáva sa, že tieto čísla sa budú zvyšovať, keď prídu ďalšie správy. Najviac obetí bolo hlásených v provincii Baglán, kde silné dažde zničili približne 3 000 domov, poškodili poľnohospodársku pôdu, odplavili dobytok, zatvorili školy a poškodili zdravotné strediská. Zasiahnuté boli aj provincie Takhar a Badakhshan, kde bolo podľa prvých správ poškodených najmenej 300 domov. "Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám, ktoré smútia nad stratou svojich blízkych," povedal Dr. Tajudeen Oyewale, zástupca UNICEF v Afganistane. "UNICEF a naši partneri sú na mieste a vyvíjajú maximálne úsilie, aby postihnutým rodinám a komunitám poskytli rýchlu pomoc." UNICEF poslal 450 rodinných súprav, 500 hygienických súprav, 476 prikrývok pre dospelých a deti a 100 súprav oblečenia, ktoré doplnia podporu poskytovanú inými agentúrami OSN a partnermi. Vyslaný bol aj mobilný tím UNICEF pre zdravotníctvo a výživu a na mieste sú aj tímy UNICEF, ktoré pomáhajú vykonávať ďalšie hodnotenia.