Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Slováci by na
humanitárnu pomoc mohli dávať viac

Článok ahojmama.pravda.sk 6. 9. 2019

Vo svete dnes potrebuje nejakú formu pomoci asi 41 miliónov detí. Podľa Márie Sliackej, riaditeľky humanitárnej organizácie UNICEF Slovensko, máme u nás ešte veľké rezervy v ochote pomáhať: „Na Slovensku nie je povedomie o tom, ako vlastne humanitárne organizácie pracujú, a to aj preto, že ich tu nie je veľa. Ľudia nevedia, čo táto práca obnáša a čo všetko je potrebné zabezpečiť, aby sa pomoc dostala na miesto určenia.“

Kde vo svete dnes deti najviac potrebujú pomoc?
Neprávosti voči deťom sa dejú na celom svete, vrátane Slovenska a nezáleží na tom, či doma, v škole, komunite alebo na miestach, kde sa deti pohybujú. Naša organizácia hovorí o 41 miliónoch detí, ktoré potrebujú pomoc v 59 krajinách sveta. Ide o prírodné katastrofy či vojnové konflikty. Pomoc UNICEF má rôzné podoby: pokrytie základných potrieb, ako sú voda či potraviny, ďalej zdravotné potreby, vzdelávanie či pomoc obetiam násilia alebo sexuálneho obťažovania.

Vo svete je dnes najviac vojnových konfliktov za posledných asi tridsať rokov, a tak deti potrebujú pomoc na veľa miestach. Či už je to Južný Sudán, kam smeruje aj oficiálna zahraničná pomoc Slovenskej republiky, alebo Afganistan, Stredoafrická republika, ďalej Irak, Jemen, Sýria, Mali, Somálsko, Líbya alebo Bangladéš, odkiaľ prišlo z Mjanmarska veľa utečencov z etnickej skupiny Rohingov, ktorú tvoria najmä moslimovia.
 
 
 
Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI312535/Alghabri
celý článok

Výnos zbierky umožní vyliečiť z podvýživy 1 622 detí

© UNICEF/Le Lijour
celý článok

Podarilo sa nám postaviť na nohy