Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UN0622176/Holerga

Aké je to byť humanitárnym pracovníkom?

5-ročná Emma na fotke, musela so svojou mamou a bračekom opustiť kvôli vojnovému konfliktu na Ukrajine rodné mesto, Odesu. Na svojej ceste za bezpečím si prišli oddýchnuť a informovať sa do MODRÉHO BODU UNICEF (BLUE DOT). Tu si oddýchnu, dostanú dôležité informácie, malá Emma sa pohrá s pracovníčkou UNICEFu. UNICEF buduje na hraniciach s Ukrajinou MODRÉ BODY pomoci. Okrem zásobovania a humanitárnej práce priamo na území Ukrajiny zmietanej vojnou, poskytuje UNICEF pomoc deťom aj v krajinách, do ktorých museli kvôli vojne utiecť. © UNICEF/UN0622176/Holerga

 

Aké je to byť humanitárnym pracovníkom? S akými problémami sa v teréne môžem stretnúť? A nie je to všetko tak trocha nebezpečné? Prečo chutí pomoc po arašidoch?

 

Keď sme koncom roka 2021 dokončovali e-knihu o humanitárnej pomoci, netušili sme, že to čo v nej prinášame, bude už začiatkom roku 2022 tak aktuálne a UNICEF bude musieť pomáhať v krajine, s ktorou susedíme. A nielen to. Jeho pomoc sa rozšírila aj na územia krajín, kde museli ľudia z Ukrajiny ujsť pred vojnou. Naposledy pomáhala našim prarodičom, starým rodičom či rodičom UNRRA (predchodca UNICEFu) po 2. svetovej vojne, dnes prichádza s pomocou znova.  

E-knihu napísala Mária Sliacka, výkonná riaditeľka UNICEF na Slovensku, ktorá strávila jedno desaťročie na humanitárnych misiách v rôznych častiach sveta, 3 roky z toho na východnej Ukrajine, po začiatku konfliktu v roku 2014.. „Touto e-knihou chcem priblížiť svet humanitárnej pomoci deťom aj širokej verejnosti. Po 2. svetovej vojne poslala UNRRA (predchodca UNICEFu) ľuďom v Československu pomoc v hodnote 330 miliónov EUR. Podarilo sa nám zozbierať veľa krásnych príbehov pomoci od pamätníkov, ktorí boli vtedy deťmi. Čriepky ich spomienok vás budú sprevádzať celou e-knihou. Dúfam, že táto knižka osloví ľudí na Slovensku, ponúkne im reálny pohľad na svet humanitárnej pomoci a možno sa vďaka nej rozhodnú venovať sa humanitárnej pomoci alebo podporiť naše terénne programy prostredníctvom nášho vlajkového prgramu SVETOVÝ RODIČ UNICEF ,“ hovorí Mária Sliacka.

 

Čo v e-knihe nájdete?


Prevedieme vás históriou a rôznymi kútmi sveta, dozviete sa, ako naozaj funguje humanitárna pomoc, o jej kráse a náročnosti, o ťažkom rozhodovaní komu pomôcť. Celá knižka je popretkávaná konkrétnymi príbehmi pomoci, spomienkami slovenských pamätníkov, ktorým pomohol predchodca UNICEFu - UNRRA, krásnymi fotkami a zaujímavými videami. A aby ste len nečítali, nájdete v nej úlohy z reálneho života, v ktorých sa budete môcť vžiť do úlohy terénnych pracovníkov. Nech sa páči, pozývame vás do sveta humanitárnej pomoci.

 

Stiahnite si e-knihu zdarma:

 

 

v spolupráci so

 

 

O UNICEFE

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už od roku 1946. Pôsobíme vo viac ako 190 krajinách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracujeme deň čo deň, aby sme pomohli prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňujeme ich práva, zabezpečujeme pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál. 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

celý článok

Útok na nemocnicu Okhmatdyt poukazuje na to, že ukrajinské deti nie sú v bezpečí

© UNICEF/UNI312535/Alghabri
celý článok

Výnos zbierky umožní vyliečiť z podvýživy 1 622 detí