Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF Mohamed

Škola priateľská
k deťom 2019/2020 - zmena

   ŠKOLA PRIATEĽSKÁ 
 K DEŤOM 2019/2020

 

Získanie titulu 

ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM

 

Tento ročník programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM a celý priebeh školského roka ovplyvnila pandémia COVID-19. Napriek tomu by sme chceli oceniť Vašu prácu pre deti, a preto sme sa rozhodli dočasne zmeniť podmienky programu pre školský rok 2019/2020, aby sme Vám umožnili získať titul ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM. 


KRITÉRIA NA ZÍSKANIE TITULU ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2019/2020

 

 

Povinné 

Dajte nám vedieť o svojich aktivitách. Ako sa vám darí vzdelávať žiakov v oblasti humanitárnej pomoci, informovať ich o situácii v chudobných krajinách, či krajinách zasiahnutých humanitárnou krízou (ak ste ich stihli realizovať)  a/alebo aktivitách vzdelávania vašich žiakov počas pandémie vyplnením tohto dotazníka.


Nepovinné

Zdieľajte medzi svojimi žiakmi a žiačkami publikáciu:

Po splnení povinných kritérií Vám zašleme do konca školského roka 2019/2020 certifikát ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2019/2020. Najzaujímavejšie podnety od Vás  budeme zdieľať na našej webovej stránke v časti pre školy https://www.unicef.sk/skoly/. 

Situácia na Slovensku počas epidémie COVID-19 je veľmi podobná akejkoľvek humanitárnej kríze vo svete. Vyučovanie na diaľku je často súčasťou pomoci deťom v krajinách s prebiehajúcimi humanitárnymi krízami a UNICEF sa na organizácii týchto aktivít vo svete veľmi intenzívne podieľa.

Ďakujeme Vám za pomoc pri vzdelávaní detí počas pandémie COVID-19. 

Želáme Vám krásne jarné dni a ostaňte zdraví.

SPOLU PORAZÍME KORONAVÍRUS

Mária Sliacka, výkonná riaditeľka UNICEF Slovensko

 

 

 

 

Škola priateľská k deťom 2019/2020 je podporená z prostriedkov SlovakAid v rámci projektu SAMRS/2019/RV/1/2 "Globálne a rozvojové vzdelávanie ako súčasť programu Škola priateľská k deťom",  

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY