© UNICEF UN016442 Singh

ŠKOLA PRIATEĽSKÁ
 K DEŤOM 2019/2020

VYNOVENÝ PROGRAM

Ako prebieha humanitárna pomoc a kde našu pomoc deti najviac potrebujú? Ako každý jeden z nás môže efektívne pomáhať? Vzdelávajme naše deti a učme ich pomáhať, aby nám vyrastala generácia, ohľaduplná ku svojmu okoliu.

Priebežne Vám budeme posielať Newsletter, v ktorom Vás budeme informovať o novinkách a budete sa môcť inšpirovať aj nápadmi svojich kolegov z ostatných škôl.

ŠTYRI KRITÉRIÁ NA ZÍSKANIE TITULU
ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2019/2020

1. Urobíte niektorú z aktivít podľa vlastného výberu pre minimálne 40 detí (sledujte našu webstránku, na ktorej budeme publikácie postupne dopĺňať).
  2. Zapojíte sa do 16. ročníka celoslovenskej zbierky MODRÝ GOMBÍK, ktorá prebieha v máji a vyzbierané peniažky putujú na pomoc deťom, ktoré sa ocitli v núdzi.
  3. Vyplníte evaluačný formulár, ktorý Vám budeme zasielať v 2. polroku. Dozvieme sa tak o Vašich skúsenostiach, nápadoch a budeme môcť náš program pripravovať na mieru Vašim potrebám :-).
  4. Deti zorganizujú na škole akciu (napr. divadelné predstavenie, predaj oplátok, športové podujatie, koncert...). Finančné dary, ktoré sa vďaka tejto akcii získajú budú venované deťom v krajinách, ktoré zasiahla humanitárna kríza a zároveň na podporu programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM.

Registrujte sa do programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM už dnes.

V MINULOSTI SA VÁM OSVEDČILA SPOLUPRÁCA S NAŠIMI JUNIOR AMBASÁDORMI - a tento školský rok sa s nimi opäť stretnete

• Dozviete sa ako sú krajiny a Svet prepojené, ako naše spotrebiteľské návyky ovplyvňujú planétu a ako môžeme pomáhať aj spolu s UNICEF-om.
  • Zažijete zaujímavé humanitárne workshopy o tom, ako prebieha humanitárna pomoc.
  • V jednotlivých regiónoch budú JUNIOR AMBASÁDORI svojim rovesníkom prednášať na školách, poskytovať pedagógom podporu pri plnení kritérií programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM,  poskytovať podporu pri organizovaní zbierok...
  • Naši JUNIOR AMBASÁDORI začnú s Vami spolupracovať už v 2. polovici školského roka 2019/2020.

MÁTE ŠTUDENTOV, ktorých si viete predstaviť ako JUNIOR AMBASÁDOROV UNICEF?

Pošlite im odkaz na náš registračný formulár, kde sa môžu registrovať.

ZBIERKA MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2020

Vďaka Vám sme tento rok pomohli sumou takmer 40 000 EUR deťom na východnej Ukrajine, ktoré žijú už 6. rok vo vojnovom konflikte.

Pripojte sa k nám aj v máji 2020 a pomôžme spolu deťom, ktoré sa ocitli v núdzi.

Tešíme sa na spoluprácu!

Mária Sliacka
výkonná riaditeľka
Slovenská nadácia pre UNICEF

Škola priateľská k deťom 2019/2020 je podporená z prostriedkov SlovakAid v rámci projektu SAMRS/2019/RV/1/2 "Globálne a rozvojové vzdelávanie ako súčasť programu Škola priateľská k deťom",

UNICEF a HC ´05 iClinic Banská Bystrica na Mikuláša pre všetky deti!