Chcem prispieť
Chcem prispieť

MODRÝ GOMBÍK
- registrácia

Milí priatelia UNICEFu,

 

blíži sa máj. A práve ten je už 15. rok pre UNICEF na Slovensku mesiacom, kedy sa koná celoslovenská zbierka – MODRÝ GOMBÍK.

Počas 15 rokov existencie zbierky sú práve školy a výchovnovzdelávacie zariadenia našimi najvýznamnejšími partnermi a podporovateľmi, za čo sme Vám nesmierne vďační. S každou zapojenou školou a školským zariadením máme šancu pomôcť viacerým deťom.

Minuloročná zbierka pomohla deťom na východnej Ukrajine a aj tento rok by sme chceli pokračovať v našej pomoci práve týmto deťom.

Konflikt na východnej Ukrajine žiaľ vstúpil do 6. roku. Šesť rokov tu deti žijú  v permanentnom strachu a neistote. Vojnový konflikt ich neobral len o materiálne veci,  ale oberá ich o detstvo, ktoré si zaslúžia. Rany na duši, ktoré nevidíme, ich v noci oberajú o spánok a cez deň o zvonivý smiech. Ich osudy sa nás dotýkajú o to viac, že máme s touto krajinou spoločnú hranicu.

Radi by sme týmto deťom aspoň z časti vrátili kúsok detstva, na ktoré majú právo.

11 ročná Máša je ako ktorékoľvek iné dievčatko v jej veku. Žije s mamou, otcom a malým bračekom v meste Novotoshkivske na východnej Ukrajine. Má rada matematiku a čítanie. Keď vyrastie, chcela by sa stať speváčkou.

AŽ NA TO, ŽE...

V januári 2015 bola jej škola zničená pri bombardovaní. „Nezničili len školu, ale celé mesto“, hovorí Máša. „Veľmi som sa bála, všade bol strašný hluk a ja som potom nachvíľu nič nepočula“ – chytá sa za uši. Hovorí , že jej mladší braček sa zúfalo rozplače, vždy keď začuje hlasnejší zvuk. „Vtedy mu prinesiem cukríky a hovorím. Neplač, to sa len dospelí hrajú také hry....“

 

Základné informácie ku zbierke:


Termín registrácie: do 15. 4. 2019 (prosíme o dodržanie termínu, aby sme Vám stihli poslať všetky materiály)

Účel zbierky: pomoc deťom na východnej Ukrajine
Trvanie zbierky do pokladničiek: 13. – 26. 5. 2019 (je na Vás, ktoré dni v tomto rozmedzí sa rozhodnete zbierkovať)
Spôsob zbierky: do pokladničiek v škole/v uliciach (spôsob si vyberáte sami, nemusíte zbierkovať na uliciach)

Budeme veľmi radi, ak nám pomôžete šíriť informácie o konaní zbierky aj na Vašich Facebookových profiloch a web stránkach.

Všetky informácie o zbierkovaní nájdete v „Manuáli MODRÉHO GOMBÍKA“, ktorý bude zverejnený na https://www.unicef.sk/skoly/ a budeme Vás informovať aj e-mailom.

Tešíme sa na spoluprácu pri našej krásnej misii pomoci deťom, ktoré sa ocitli v núdzi.

 
V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať na:

skoly@unicef.sk

alebo telefonicky na 0907 700 054

 

Tím UNICEF

PREČÍTAJTE SI VIAC

celý článok

SMUTNÁ SPRÁVA - Zomrel náš dlhoročný spolupracovník, pediater MUDr. Dušan Rybár

© UNICEF Fuad
celý článok

Dôležitá informácia pre našich pravidelných darcov