Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UN0439618/Dejongh

REGISTRÁCIA DO
PROGRAMU ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2021/2022

Milí pedagógovia, koordinátori, účastníci programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM,

 

máme tu nový školský rok a vaša škola sa môže registrovať už teraz do programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM. Tento ročník bude naozaj špeciálny. UNICEF oslavuje 75. rokov a vy môžete byť súčasťou tejto významnej udalosti. Stačí vyplniť registračný formulár a môžeme sa vydať na našu spoločnú - narodeninovú cestu pomoci.

 

 

 

TRI KRITÉRIÁ NA ZÍSKANIE TITULU

ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2021/2022

 

 

1. VZDELÁVACIA AKTIVITA

 

Pripraviť aspoň jednu vzdelávaciu aktivitu podľa vlastného výberu do konca školského roka 2021/2022 nemusí byť vôbec náročné. Špeciálne aktivity k výročiu budeme postupne zverejňovať od septembra do decembra 2021. 

 

Čo všetko tento rok pripravujeme, aby bola pre vás príprava vzdelávacej aktivity čo najjednoduchšia?

 

 • elektronickú knihu, POMOC CHUTÍ PO ARAŠIDOCH - nájdete v nej veľa zaujímavostí o tom, ako prebiehala v Československu pomoc po 2. svetovej vojne a ako UNICEF pomáha vo svete dnes. Nenechajte si ujsť túto krásnu, interaktívnu knižku plnú zaujímavých informácií, videí a fotografiií. Stiahnite si ju TU.
 • elektronickú knihu pre menšie detičky, ARAŠIDY LETIA NA POMOCStiahnite si ju TU.
 • krátky film, ktorý mapuje pomoc UNICEFu od 2. svetovej vojny až po súčasnosť.  Pozrtie si TU.
 • On-line konferenciu, počas ktorej spoločne oslávime 75. rokov UNICEFu.  Môžete na ňu pozvať aj rodičov. Hodinová nahrávka konferencie priblíži príbehy pomoci na Slovensku, pomoc Slovenska vo svete, dozviete sa ako prebieha pomoc v teréne. Pozrite si TU.
 • Virtuálnu hru Ťažké rozhodnutia (13+), prostredníctvom ktorej si v rámci hodiny môžete vyskúšať, ako vaše rozhodnutia ovplyvnia vaše životy aj životy druhých.
 • Inšpiráciu pri príprave vzdelávacích aktivít nájdete aj v našich príručkách a prezentáciách pre materské, základné a stredné školy.
 • Máte tiež možnosť kontaktovať nás a hodinu ODUČÍME ZA VÁS, on-line cez ZOOM alebo aj priamo na škole. Pošlite nám svoju požiadavku cez FORMULÁR a my Vás budeme kontaktovať. Alebo rovno kontaktujte nášho koordinátora pre školy: Filip Mroč, fmroc@unicef.sk, 0918 795 576, ktorý vám so všetkým rád poradí.

 

Všetky materiály budeme postupne dopĺňať a niektoré z nich budú aj vo verzii pre mladšie deti. Kontrolujte prosíme túto stránku a postupne budeme dopĺňať jednotlivé materiály.

 

! POTVRDENIE O ABSOLVOVANÍ VZDELÁVACEJ AKTIVITY ! 

Nezabudnite nám po uskutočnení vzdelávacej aktivity zaslať Potvrdenie o jej absolvovaní na: skoly@unicef.sk. Len tak sa dozvieme, že ste ju so svojimi študentmi/študentkami absolvovali. Ďakujeme!

 
 
 
 

 

2. FUNDRAISINGOVÁ AKTIVITA

 

Zrealizovať aspoň jednu aktivitu z každej kategórie (KATEGÓRIA 1 a 2).


KATEGÓRIA 1

 

 • Vytvorte k narodeninám UNICEFu darcovskú výzvu na darujme.sk a propagujte ju na svojich sociálnych sieťach a webovej stránke školy. Inšpirujte sa školou, ktorá tak už urobila v minulosti: Študentská firma pri Gymnáziu Lipany . Ako na to? Zistíte v tomto jednoduchom, krátkom, prehľadnom MANUÁLE.
 • Vytvorte si na škole SMS výzvu a zapojte sa tak do súťaže medzi školami. Stačí ak čo najviac ľudí pošle SMS na číslo 844 (1 SMS = 3 EUR). Je potrebné vyzvať darcov, aby do textu SMS napísali názov školy - najlepšie skrátený. Škola, ktorá prostredníctvom SMS vyzbiera najviac finančných prostriedkov, získa vecné ceny. Túto aktivitu môžete robiť do konca februára 2022. Dovtedy totiž trvá zbierka.
 • Podporte zbierku DARUJ DOBRÝ POCIT na pomoc deťom zasiahnutým vojnovými konfliktmi. Zbierku môžete podporiť vkladom alebo prevodom na číslo účtu: SK55 1100 0000 0029 4010 0748. Do správy pre prijímateľa nezabudnite uviesť meno Vašej školy.
 • Zakúpte pre deti v núdzi niektorý z DARČEKOV PRE ŽIVOT
 • Kúpte si príbeh, ktorý pomáha. Kúpou jedného alebo viacerých príbehov detí, ktorým UNICEF pomohol, prispejete k tomu, aby aj iné detičky s ťažkým osudom dostali pomocnú ruku.
 • Pomôžte nám s distribúciou letáčikov UNICEF do schránok vo vašej obci alebo v meste.


 
KATEGÓRIA 2

 

 • Pomôžte nám s propagáciou 75. výročia UNICEFu na vašej webovej stránke alebo sociálnych sieťach školy prostredníctvom článku, ktorým viete podporiť aj zbierku, ktorú uskutočnite priamo na škole.
 • Pomôžte nám s propagáciou a zdieľaním elektronickej knihy, filmu a slávnostnej konferencie k 75. výročiu a pošlite ich napríklad ako darček pre rodičov.
 • Odporučte rodičom, aby sa zapojili so svojimi deťmi do  CESTY OKOLO SVETA V KUCHYNI. Pošleme im sadu jednoduchých receptov z krajín, do ktorých sa zvyčajne na dovolenky necestuje. A navyše sa dozvedia príbeh krajiny, z ktorej recept pochádza a ľudí, ktorí v nej žijú. Môžete sa zapojiť aj ako školy a podľa receptov pripraviť rôzne dobroty na školské akcie (vianočné trhy, prezentácie, besiedky, vystúpenia…)
 • Pomôžte nám hľadať SVETOVÝCH RODIČOV – pravidelných podporovateľov, vďaka ktorým môžeme pomáhať deťom v núdzi v tých najodľahlejších častiach sveta. Nápady nájdete TU.
 • Natočte so svojimi žiakmi/študentmi krátke video, v ktorom nám poviete, čo pre Vás znamená UNICEF. Inšpirujte sa videom detí zo Ždane. 

 

 
 
 
 
 

 

3. EVALUAČNÝ FORMULÁR

 

Po absolvovaní kritérií na získanie titulu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM nám prosíme nezabudnite vyplniť tento evaluačný formulár. Prostredníctvom neho sa dozvieme o splnení kritérií a budeme môcť program pripraviť ešte lepšie.

 

STIAHNITE SI STRUČNÉHO A PREHĽADNÉHO SPRIEVODCU PROGRAMOM ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM A BUDETE MAŤ INFO O PROGRAME VŽDY PO RUKE :-)

Stiahnite si TU

 

 

INFORMAČNÉ ON-LINE STRETNUTIE PRE PEDAGÓGOV


Nie je Vám jasné, ako bude prebiehať program ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2021/2022? Nevadí!
V prípade, že máte záujem o rekapituláciu toho, ako bude vyzerať program ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2021/2022 alebo máte akékoľvek otázky o programe, prihláste sa do 15. 9. 2021 na on-line meeting, ktorý sa uskutoční vo viacerých termínoch:

Termíny pre MŠ+ZŠ:
17.9.2021, 15.30
21.9.2021, 15.30

Termíny pre SŠ:
22.9.2021, 15.30
24.9.2021, 15.30
 
Prihlásiť sa môžete prostredníctvom registračného formulára. Z meetingov bude vyhotovený záznam, takže ak vám termíny a časy nevyhovujú, o nič dôležité neprídete!
 

 

V prípade ďalších otázok, kontaktujte nášho koordinátora pre školy - Filipa Mroča, skoly@unicef.sk,  0918 795 576. 

 

 

Tešíme sa na spoluprácu :-)

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0421737/COVAX/Ragul Krishnan
celý článok

SKVELÁ SPRÁVA: doručili sme miliardtú dávku vakcíny proti COVID-19

© UNICEF/UN0549247/Dejongh
celý článok

Významný post podpredsedu výkonnej rady UNICEF získalo Slovensko