Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/Willocq

Škola
priateľská k deťom 2020/2021

Milí pedagógovia, koordinátori, účastníci programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM,

 

nepodarilo sa vám zatiaľ splniť kritériá programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2020/2021? Tu je návod ako na to. Pripravili sme pre vás množstvo materiálov, ktoré vám veľmi uľahčia prácu pri splnení 3 kritérií na získanie titulu. Stačí sl len vybrať.

 

TRI KRITÉRIÁ NA ZÍSKANIE TITULU
ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2020/2021

 

1. VZDELÁVACIA AKTIVITA

Pripraviť aspoň jednu vzdelávaciu aktivitu podľa vlastného výberu pre minimálne 40 detí do konca školského roka 2020/2021 nemusí byť náročné.
 

NATOČILI  sme pre Vás VZDELÁVACIU HODINU. STAČÍ ju na hodine žiakom/študentom IBA PUSTIŤ: 

 

Na hodine MÔŽETE VYUŽIŤ naše publikácie, či predpripravené prezentácie s odkazmi na videá a rozprávky:

 • Pre MATERSKÉ ŠKOLY  a 1. stupeň ZŠ  odporúčame vzdelávanie s vláčikom Tomášom Všetci na palubu,  alebo prezentáciu o VODE.
 • Pre 5. – 7. ročník ZŠ odporúčame prezentáciu s odkazmi na zaujímavé videá VSTÚPTE DO SVETA POMOCI
 • Pre žiakov 13+ odporúčame príručku CHCEM POMÁHAŤ, kde nájdete 10 tém spracovaných vo forme videí a prezentácií s podnetmi na diskusiu. Stačí otvoriť smiley.
 • CESTA OKOLO SVETA V KUCHYNI - varenie pre malých aj veľkých. Uvarte si s nami jednoduché a chutné jedlá z krajín, do ktorých sa väčšinou nedostaneme. Deti v týchto krajinách ich jednoducho milujú! 
POŽIADAJTE O POMOC a hodinu ODUČÍME ZA VÁS  on-line na diaľku. 
 
Pošlite nám svoju požiadavku cez FORMULÁR a my Vás budeme kontaktovať. Alebo rovno kontaktujte nášho koordinátora pre školy: Filip Mroč, fmroc@unicef.sk, 0918 795 576, ktorý vám so všetkým rád poradí.
 
! POTVRDENIE O ABSOLVOVANÍ VZDELÁVACEJ AKTIVITY !
Nezabudnite nám po uskutočnení vzdelávacej aktivity zaslať Potvrdenie o jej absolvovaní na: skoly@unicef.sk. Len tak sa dozvieme, že ste ju so svojimi študentmi/študentkami absolvovali. Ďakujeme! 
 
 
 
 

© UNICEF/Zumstein

2. FUNDRAISINGOVÁ AKTIVITA

Zrealizovať aspoň jednu fundraisingovú aktivitu.

 

Tradičná zbierka MODRÝ GOMBÍK sa z dôvodu pandémie COVID-19 neuskutoční. Je nám to veľmi ľúto, pretože práve vďaka nej a vďaka našim skvelým koordinátorom na školách, sme mohli počas predchádzajúcich rokov pomôcť tisíckam detí. Je tu však možnosť, ako v tejto dobe pandemickej pomáhať deťom v núdzi - ako inak - on-line možnosť :-). Je to celé veľmi jednoduché, a my vás a vašich študentov radi naučíme ako na to. Tu je niekoľko spôsobov: 
 
 • Vytvorte pre UNICEF darcovskú výzvu a propagujte ju spolu so žiakmi/žiačkami na sociálnych sieťach. Inšpirujte sa školami, ktoré tak už urobili:
 
Ako na to? Zistíte v tomto jednoduchom, krátkom, prehľadnom MANUÁLE.
 
 • Pozvite spolu so žiakmi/žiačkami rodičov, či priateľov aby podporili výzvu Anny Karolíny Schmiedlovej a pomôžte ju spropagovať.
 • Zakúpte niektorý z  DARČEKOV PRE ŽIVOT
 • Pomôžte nám hľadať SVETOVÝCH RODIČOV – pravidelných podporovateľov, vďaka ktorým môžeme pomáhať deťom v núdzi v tých najodľahlejších častiach sveta. Nápady nájdete TU.
 • PRÍBEHY DETÍ DOKÁŽU POMÁHAŤ: Každé dieťa si zaslúži pekné spomienky na svoje detstvo. Nie všetky majú také šťastie. Kúpou jedného alebo viacerých príbehov detí, ktorým UNICEF pomohol, prispeješ k tomu, aby aj iné detičky s ťažkým osudom dostali pomocnú ruku.
 • Zapojte rodičov spolu s deťmi do varenia prostredníctvom projektu CESTA OKOLO SVETA V KUCHYNI.
 • Podporte zbierku (príspevkom na účet) DARUJ DOBRÝ POCIT na pomoc deťom, zasiahnutým vojnovými konfliktmi. Zbierku môžete podporiť vkladom alebo prevodom na zbierkový účet vedený v Tatrabanke, číslo účtu je SK55 1100 0000 0029 4010 0748. Do správy pre prijímateľa uveďte meno Vašej školy.
 • Darujte SMSku v hodnote 3 EURá. Stačí ak pošlete SMS na krátke číslo 844, do textu SMS napíšte meno Vašej školy.
 
Dajte nám o svojich aktivitách vedieť. Pochváľte sa nimi na sociálnych sieťach, označte UNICEF Slovensko, použite hashtag #unicefslovensko.
 
Škola  môže požiadať o pomoc s prípravou výzvy na fundraisingovú kampaň na skoly@unicef.sk, 0918 795 576. 
 
 
 
 
 
 

© UNICEF

3. EVALUAČNÝ FORMULÁR

Vyplniť evaluačný formulár. Po absolvovaní niektorej (alebo viacerých) z vyššie uvedených fundraisingových aktivít nám prosíme nezabudnite vyplniť tento evaluačný formulár, prostredníctvom ktorého sa dozvieme o splnení kritérií k získaniu titulu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM.
 

Školám, ktoré splnia podmienky, zašleme certifikáty ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2020/2021, banner na sociálne siete aj webovú stránku školy. Certifikáty budeme zasielať v mesiaci jún. Najinšpiratívnejšie fundraisingové aktivity oceníme. 
V prípade ďalších otázok, kontaktujte nášho koordinátora pre školy Filipa Mroča, skoly@unicef.sk, 0918 795 576. 
 
 

V prípade ďalších otázok, kontaktujte nášho koordinátora pre školy - Filipa Mroča, skoly@unicef.sk,  0918 795 576. 

 

Tešíme sa na spoluprácu :-)

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI41895/Unknown
celý článok

Dostali sme 300 miliónov. Darujme 300 tisíc.

© UNICEF/UN0483565/Majoli/Magnum Photos
celý článok

Správa o stave duševného zdravia detí vo svete