Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/Dejongh

Škola
priateľská k deťom 2020/2021

Milí pedagógovia, koordinátori, súčasní aj budúci účastníci programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM,

 

tento ročník programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2020/2021 bude samozrejme ovplyvnený pandémiou COVID-19. Bude flexibilnejší a jednotlivé aktivity bude možné realizovať aj v prípade opätovného prechodu na on-line vyučovanie. Napriek tomu veríme, že sa tento školský rok zapojí čo najviac škôl a budú tak môcť získať titul ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2020/2021. 

 

TRI KRITÉRIÁ NA ZÍSKANIE TITULU
ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2020/2021

 

1. VZDELÁVACIE AKTIVITY

Pripravte aspoň jednu aktivitu podľa vlastného výberu pre minimálne 40 detí do konca školského roka 2020/2021. Sledujte našu webovú stránku, na ktorej budeme postupne pridávať publikácie, prezentácie či videá, aby sme vám prípravu uľahčili. Školám, registrovaným v programe ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2020/2021, budeme zasielať informačný prehľad s podnetmi k vyučovacím hodinám. Dajte nám o vykonanej aktivite vedieť. Vyplňte  Potvrdenie o absolvovaní vzdelávacej aktivity a pošlite ho na skoly@unicef.sk.
 
 
 
 

© UNICEF/Zumstein

2. FUNDRAISING

Tradičné zbierky, MODRÝ GOMBÍK a VIANOČNÁ ZBIERKA, tak ako ich poznáte (zbierkovanie do pokladničiek na uliciach a v školách) sa z dôvodu pandémie COVID-19 neuskutočnia. Ochrana detí je však pre nás prvoradá, preto sme sa rozhodli, že zbieranie finančných prostriedkov pre deti v núdzi, bude prebiehať on-line a budeme pri tom potrebovať Vašu pomoc.  Na získanie titulu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM sa budete môcť zapojiť do aspoň jednej fundraisingovej kampane Slovenskej nadácie pre UNICEF, alebo pripravte vlastnú. Získané finančné príspevky budú venované deťom v krajinách, ktoré zasiahla humanitárna kríza. Deti a pedagógovia budú môcť využiť svoju šikovnosť a kreativitu pri propagácii aktivít UNICEFu, naučia sa vytvárať kampane (je to veľmi jednoduché wink), šíriť informácie o získavaní financií pre deti v núdzi, prostredníctvom sociálnych sietí, organizovať podujatia... Školám zaregistrovaným do programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2020/2021, budeme zasielať informácie o tom, ako sa do jednotlivých kampaní môžu zapojiť. Škola  môže požiadať o pomoc s prípravou výzvy na fundraisingovú kampaň na skoly@unicef.sk.
 
 
 
 
 
 

© UNICEF/al Mussawir - Ramzi Haidar

3. EVALUAČNÝ FORMULÁR

Po absolvovaní vyššie spomenutých aktivít by sme Vás chceli poprosiť o vyplnenie evaluačného formulára, ktorý Vám zašleme v 2. polroku. Dozvieme sa tak o Vašich skúsenostiach, nápadoch, návrhoch a budeme môcť náš program pripravovať na mieru pre Vás yes. Tu nájdete inšpirácie zo školského roku 2019/2020. 
 
© UNICEF/UNI366071/Bos
 

ZAREGISTRUJTE SA DO PROGRAMU ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM

                                                                                                                                                  
                   
 

Registrovať sa môžete môžete do 15. 10. 2020. 

 

SPÄTNÁ VÄZBA

Všetky aktivity pre Vás pripravujeme v rámci projektu, a preto by sme Vás chceli poprosiť, aby ste vždy, keď s deťmi/žiakmi urobíte aktivitu,  vyplnili Potvrdenie o absolvovaní vzdelávacej aktivity a vyplnenú kópiu nám poslali na skoly@unicef.sk. Zaberie to naozaj len minútku :-) a veľmi nám tak pomôžete. Ďakujeme veľmi pekne!

Ak máte otázky k publikáciám alebo akékoľvek nápady, čo by vám pri vyučovaní pomohlo, dajte nám vedieť tu: Formulár. Odpovedať Vám budeme buď individuálne alebo v informačnom prehľade.

 

POŽIADAJTE O POMOC JUNIOR AMBASÁDORA/KU

Ak máte záujem, aby vám pomohol/pomohla pripraviť vyučovaciu hodinu náš/naša UNICEF JUNIOR AMBASÁDOR/KA, pošlite nám svoju požiadavku cez Formulár a my Vás budeme kontaktovať. 

V prípade ďalších otázok, kontaktujte nášho koordinátora pre školy -                                                    Filipa Mroča, skoly@unicef.sk,  0918 795 576. 

 

 

 

 

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/Zaidi
celý článok

VIDEO: 22. marec - Svetový deň vody