Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Média
Tlačové správy

Týždeň modrého gombíka štartuje 18. mája

06.05.2015

UNICEF už po 11. raz organizuje verejnú zbierku na pomoc deťom, ktoré to potrebujú najviac. Týždeň modrého gombíka (18. - 22. máj 2015) tentokrát zameriava pozornosť na tých najzraniteľnejších v Nepále, ktorým otriaslo ničivé zemetrasenie. Ďalšia časť vyzbieraných finančných prostriedkov poputuje do krajín postihnutých vojnovými konfliktami, ako sú napríklad Jemen, Ukrajina a Sýria.

Balón solidarity UNICEF dorazí do Bratislavy už vo štvrtok

29.04.2015

Na Slovensko v týchto dňoch dorazila výnimočná návšteva. Vo štvrtok ráno bratislavské deti privítajú Novozélanďana Andrewa Parkera Hamiltona, ktorý so svojím teplovzdušným balónom cestuje po celom svete a podporuje UNICEF v boji proti porušovaniu detských práv. Symbol solidarity k tým najmenším sa bude vznášať nad Tyršovým nábrežím krátko po 8:30.

Balón solidarity UNICEF-u priletí do Košíc už vo štvrtok

22.04.2015

Už vo štvrtok po 9:00 privítajú košické deti teplovzdušný balón solidarity k tým najmenším. Projekt s názvom Flying High for Kids má za cieľ podporiť UNICEF v boji proti porušovaniu detských práv a zvýšiť povedomie o tom, čo sa vo svete deje.

Shakira a Gerard Piqué oslavujú blížiace sa narodenie svojho druhého syna a pozývajú všetkých na svoju World Baby Shower, aby podporili prácu UNICEF v prospech detí

19.01.2015

Speváčka, skladateľka a vyslankyňa dobrej vôle UNICEF Shakira a futbalová hviezda FC Barcelona Gerard Piqué oslavujú blížiaci sa príchod svojho druhého dieťaťa rozšírením svojho originálneho konceptu „World Baby Shower“, aby podporili prácu UNICEF a pomohli najzraniteľnejším deťom sveta.

Rok 2014 si na deťoch vybral svoju daň – 15 miliónov detí sa ocitlo v krvavých konfliktoch

08.12.2014

Pre milióny detí bol rok 2014 plný hrôzy, strachu a beznádeje. Boli vystavené extrémnemu násiliu a jeho následkom, násilnému verbovaniu a cieleným útokom bojujúcich strán. Mnohé krízy však unikajú svetovej pozornosti.