Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/Vincent Tremeau

Traja slovenskí raperi
natočili video na podporu kampane UNICEF - DOBRÝ POCIT

Bratislava, 9. 11. 2020

Kampaň UNICEFu - DOBRÝ POCIT je o pomoci deťom, ktoré trpia podvýživou. Už za 3 € dokážeme v jeden deň nasýtiť 3 podvyživené deti. Pre nás je to možno jedna kávička a koláčik, pre podvyživené dieťa - cesta k uzdraveniu. Kto sa rozhodne poslať SMS v tejto hodnote, získa DOBRÝ POCIT nie len pre seba, ale aj pre hladné dieťatko, ktoré nasýti. Traja známi slovenskí raperi: Bekim, Kali a Strapo sa spojili s UNICEFom pre dobrú vec a natočili video na podporu kampane DOBRÝ POCIT. Možno trochu netradičné, ale presne také, ako sú aj oni  – originálni, so zmyslom pre humor a darom vystreliť si aj zo seba samých.

 

Smutné čísla podvýživy, ktoré viedli ku vzniku kampane DOBRÝ POCIT

Na svete je momentálne 200 miliónov detí ohrozených podvýživou. Už teraz 3 milióny detí ročne na podvýživu umierajú. Pandémia COVID-19 spôsobila v krajinách tretieho sveta prerušenie či oneskorenie dodávok liekov, jedla a obmedzila dostupnosť zdravotníckej pomoci. Bezprostredne hrozí, že na svete pribudne v dôsledku pandémie 6,7 milióna hladujúcich detí. 370 miliónov detí prichádza z dôvodu zatvárania škôl o školské obedy, ktoré sú pre milióny detí jediným jedlom denne... Na svete je mnoho chorôb, ktoré nevieme vyliečiť. Avšak 95% detí, ktoré trpia podvýživou, vďaka jednoduchým a lacným programom vyliečiť dokážeme. Na vyliečenie detí z akútnej podvýživy používame v UNICEFe špeciálnu terapeutickú výživu, ktorej používanie spôsobilo na začiatku nového tisícročia revolúciu v boji proti podvýžive. Viac na www.darujdobrypocit.sk.

             

 

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už od roku 1946. Pôsobíme vo viac ako 190 krajinách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracujeme deň čo deň, aby sme pomohli prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňujeme ich práva, zabezpečujeme pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál. 

www.unicef.sk 

 

 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI426293/Le Lijour
celý článok

Nikol a Viktoriia nemajú inú možnosť ako bojovať