Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Pomôžem. Pomôžeš? Hľadá
sa dobrovoľník pre Týždeň modrého gombíka UNICEF

Tretí májový týždeň bude už tradične patriť Týždňu modrého gombíka. UNICEF tento rok v týždni od 16. mája podporí deti v Mauritánii, kde v dôsledku klimatických zmien tisícky detí trpia podvýživou. Desať percent z nich sa ani nedožije piateho roku života. Pomôcť sa však dá aj inak, než len prispením do škatuľky a hrdým nosením modrého gombíka. Aby aj Slovensko dokázalo významne pomôcť tým najmenším, ktorí trpia viac, než si naše deti vôbec dokážu predstaviť, UNICEF potrebuje dobrovoľníkov.

Pridať ruku k dielu a motivovať aj ďalších sa rozhodla aj slovenská modelka a bývalá riaditeľka Miss Slovensko Lucia Hablovičová. Snažím sa každý rok zapojiť do niekoľkých dobrovoľníckych akcií. Okrem toho, že ma to napĺňa dobrým pocitom, tak je to zmysluplne strávený čas a väčšinou sú to aktivity, pri ktorých hneď vidím výsledok svojej práce,“ prezradila Lucia, ktorá sa bude tento rok v modrom tričku snažiť vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov. „Väčšinou si vyberám manuálnu prácu, ako čistenie záhrad v autistickom centre alebo maľovanie stien v centre pre mentálne postihnutých ľudí a väčšinou je to nasmerované na znevýhodnené skupiny ľudí s rôznym zdravotným postihnutím. Určite sa zapojím do zbierky Týždeň modrého gombíka pre UNICEF, pretože okrem toho, že s ním už dlhé roky spolupracujem, napríklad na predvianočnom pečení s deťmi, aktivity UNICEF-u považujem za zmysluplné a dôležité a výťažok smeruje priamo pre deti,“ dodala.

K dobrovoľníkom sa pridal aj 20-ročný Rišo. Mojím detským snom bolo stať sa učiteľom a vďaka dobrovoľníckemu programu UNICEF Slovensko sa mi tento sen podarilo splniť. Vďaka pôsobeniu na školách na celom Slovensku a stretnutiam s deťmi všetkých vekových kategórií sa zlepšili moje komunikačné schopnosti, otvorenosť, schopnosť empatie a výrazne sa rozšírili moje vedomosti v oblasti ľudských, hlavne detských práv,“ povedal o ďalších benefitoch, ktoré so sebou dobrovoľníctvo prináša.

Pomôcť sa rozhodlo aj združenie Gettpal, ktoré spája ľudí s cieľom budovať zmysluplné aktivity a nadväzovať nové priateľstvá. Napriek tomu je to stále málo. „Dobrovoľníctvo je prejavom občianskej zrelosti. V našich radoch s otvorenou náručou privítame všetkých, ktorým nie je ľahostajné, ako sa žije deťom v biede a ktoré za núdzu, v ktorej sa nachádzajú, vôbec nemôžu,“ uviedol za UNICEF jeho predseda Juraj Mišura. Pomôcť môže skutočne každý, stačí si nájsť aspoň hodinku, či dve. Každý záujemca o status dobrovoľníka sa môže prihlásiť priamo prostredníctvom online formuláru bit.do/tmg2016 alebo na telefónnom čísle 0917 430 895.

www.unicef.sk/modrygombik

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY