Jaro Bekr sa
stal oficiálnym ambasádorom UNICEF

Spolupráca začala jednorazovým projektom a pokračuje dodnes viacerými ďalšími. Úspešný choreograf má najlepšie spomienky na kampaň Voda pre deti v Ugande:  „tento projekt bol zaujímavý tým, že aktívne zapájal deti zo škôl do pomoci. A ja som bol veľmi bol rád, keď som videl koľko detí sa Slovensku zapojilo.“

Okrem Slovenského výboru pre UNICEF je aktívny aj v iných lokálnych charitatívnych projektoch. Jeho motivácia je priamočiara: „cítim, že podať pomocnú ruku je to najmenej, čo môžem urobiť z pozície  toho šťastného človeka, ktorý nie je v núdzi ako tí, ktorým sa snažím pomôcť.“

„Vítam Jara Bekra v rodine oficiálnych vyslancov dobrej vôle UNICEF a teším sa z našej dlhodobej produktívnej spolupráce, lebo vidím, že do nej Jaro vkladá skutočne kus srdca,“ hovorí predseda Slovenského výboru pre UNICEF, Juraj Mišura.

Tanečník sa zaradil k ďalším štyrom slovenským ambasádorom UNICEF-u, ktorými sú herečka Kamila Magálová, moderátor Martin „Pyco“ Rausch, herec a režisér Stanislav Štepka a športovec Dušan Tittel. Prvým Vyslancom dobrej vôle UNICEF vo svete sa stal v roku 1954 americký herec a zabávač Dany Kaey, po ňom herečka Audrey Hepburn a odvtedy ich nasledujú mnohí ďalší. Medzi Vyslancov  dobrej vôle UNICEF vo svete patria napríklad David Beckham, Ewan McGregor, Lionel Messi, Lucy Liu, Mia Farrow, Orlando Bloom, Sir Roger Moore, Jej výsosť kráľovná Rania, Susan Sarandon, Whoopi Goldberg a mnoho ďalších.

Jaro Bekr na Univerzite Komenského vyštudoval pedagogiku tanca. Odvtedy sa tanca už nepustil. V roku 1999 znovu založil profesionálnu tanečnú skupinu SPIN. Tú vedie dodnes a je jednou z najobsadzovanejších na Slovensku. Tanečne a choreograficky sa podieľal na aj na viacerých televíznych aj filmových projektoch, z nich najznámejšie Superstar 2010, Tanečná horúčka 2007, či film Zostane to medzi nami z roku 2003. Jeho najčerstvejším projektom je tanečná akadémia UNITED MOVEMENT, v ktorom spolupracuje so známymi súčasnými choreografmi a tanečníkmi zo zahraničia.

Každé dieťa
si zaslúži