Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

UNICEF spustil vianočný
predaj Darčekov pre život

UNICEF Slovensko tieto Vianoce ponúka jedinečnú príležitosť venovať dar, ktorý poteší viackrát. Darček pre život je originálny darček, ktorý poteší obdarovaného a navyše skutočne pomôže ešte niekomu ďalšiemu.  Je to totiž darček so silou zachrániť či zmeniť život dieťaťa. 

Vianoce sú často spájané so zázrakmi a v prípade Darčeka pre život je to naozaj tak. Už aj malá suma totiž dokáže doslova zázraky. Ceny darčekov začínajú pri 5 eurách a napríklad 5,40 eur je cena 200 kusov ceruziek, ktoré deťom umožnia zaznamenávať si dôležité poznámky, či vyjadrovať svoje pocity. Presný počet zakúpených ceruziek či iných darčekov dodá UNICEF deťom do jednej z viac ako 155 krajín, kde UNICEF pôsobí a kde ich deti najviac potrebujú.

V ponuke je množstvo užitočných darčekov, ako sú napríklad:

  1. Zošity – 20ks zošitov za 8,30 eur - Hovorí sa, že “vzdelanie je to, čo ti nikdy nikto nevezme“.  Niektoré deti však nemajú ani len šancu sa o vzdelanie pokúsiť. Jedným z príčin je aj chudoba a nedostatok financií napríklad aj na jednoduchú a veľmi potrebnú veci – zošity. Suma 8,30 eur je cena 20 zošitov - Darček pre život,  ktorý môže pomôcť deťom v najchudobnejších častiach sveta vzdelávať sa a naplniť svoj potenciál.
  2. Moskytiéra – dve impregnované moskytiéry za 7,80 eur - Jedným z tzv. „tichých zabijakov“ ničiacich detské životy je malária. Tejto chorobe je vystavených až 40% svetovej populácie, najmä deti do päť rokov.
  3. Terapeutická výživa150 balení arašidovej pasty za 63,00 eur - Podvýživa, choroba ktorá sužuje brušká státisícom detí po celom svete. Základom terapeutickej výživy je arašidová pasta určená na priamu konzumáciu. Je možné podať ju dieťaťu bez použitia vody na rozmixovanie, funguje v akejkoľvek situácii. Tri vrecúška denne dokážu podvyživenému dieťaťu zachrániť život.

Kompletný zoznam darčekov pre život a bližšie informácie nájdete na stránke www.unicef.sk/darceky.

Nákupom Darčeka pre život nielen sami rozhodnete, ako má UNICEF pomôcť deťom, ale môžete ho venovať aj ako originálny darček pod vianočný stromček. Kupujúci získa darovací certifikát, ktorý môže  venovať deťom aj v mene niekoho iného - napríklad v mene priateľa alebo člena rodiny. UNICEF v tomto prípade dopraví zakúpený darček k deťom v mene vášho blízkeho, a zároveň váš blízky obdrží personalizovaný darčekový certifikát, z ktorého sa dozvie, aký dar ste v jeho mene zakúpili a ako pomohol.

Vášmu blízkemu tak darujete dobrý pocit zo záchrany detského života a umocníte tak silu najkrajších sviatkov v roku.

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY