Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Thomas Puskailer vydal
singel na podporu UNICEF-u

„Utečenci sa vydávajú na veľmi nebezpečnú cestu často z obavy o holý život a pre  nedostatok základných potrieb v oblasti konfliktu. Je to nepredstaviteľne nebezpečné a vyčerpávajúce rozhodnutie,“ hovorí hudobník. UNICEF a Thomas Puskailer sa zhodujú v názore, že utečencom v Európe je potrebné podať pomocnú ruku, no vyzývajú najmä na pomoc v krajinách zasiahnutých konfliktom. UNICEF aktuálne zbiera na Slovensku finančné prostriedky na pomoc sýrskym utečencom a deťom v Sýrii online na svojom webe aj prostredníctvom darovacích SMS.

Thomas sám prežil útek z rodnej krajiny, keď s rodičmi v čase bývalého režimu utiekli zo Slovenska do Holandska. Situácia na Slovensku však v tom čase nebola taká dramatická a nebezpečná, ako momentálne v Sýrii. Rodina len hľadala lepší život v demokratickej krajine a Thomas sa po rokoch na Slovensko napokon vrátil.

K napísaniu skladby Thomasa teda inšpiroval vlastný príbeh, ale aj cesta na maďarsko-srbskú hranicu. „Na moju skúsenosť na maďarsko-srbskej hranici nikdy nezabudnem. To, čo prežívajú rodiny utečencov sa ma hlboko dotklo a chcel by som aspoň trochu pomôcť,“ vraví Thomas Puskailer.

Skladba Not One Day More (Už ani deň) nehovorí len o súčasnej utečeneckej a migrantskej kríze, ale je nadčasová a otvára otázku, kde je svet vtedy, keď rodiny musia utekať zo svojich domovov. Video ukazuje aktuálne zábery zo Sýrie, z utečeneckých táborov, ale aj z nebezpečnej cesty utečencov na úteku z ich domova. Po celý čas ich sprevádza Thomas, ktorý sa s utečencami a migrantmi osobne stretol na maďarsko-srbskej hranici a natočil tam aj niekoľko autentických záberov.

„Teším sa, že sa nám s Thomasom podarilo pripraviť takýto zaujímavý projekt a verím, že ním zaujmeme verejnosť, no najmä pomôžeme sýrskym deťom, ktoré prežívajú ťažké chvíle vo svojej krajine, kde im chýbajú fungujúce školy, nemocnice, ale aj voda a potraviny,“ uzatvára Juraj Mišura, predseda Slovenského výboru pre UNICEF.

Slovenský výbor pre UNICEF ďakuje všetkým, ktorý sa na príprave skladby bez nároku na honorár podieľali: skladateľovi Slavomírovi Solovičovi, ktorý nahral orchestrálnu časť skladby, manažérovi Thomasa Puskailera Robertovi Maplemu a celému tímu produkčnej spoločnosti MOOVI pod vedením Jakuba Kršku, ktorá podľa vlastných slov do videoklipu vložila vlastné a osobné svedectvo z cesty na maďarsko-srbskú hranicu.

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY