Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Kampaň plyšových hračiek
pre vzdelanie – navrhnuté deťmi pre dobrú vec

Cieľom Kampane plyšových hračiek pre vzdelanie je vytvoriť svet, kde deti žijúce v najchudobnejších krajinách získajú viac príležitostí a poskytne sa im kvalitné vzdelanie. Za každú plyšovú hračku alebo knižku pre deti, ktorú od 25. októbra do 26. decembra 2015 zakúpite v obchodnom dome IKEA, venuje IKEA Foundation 1 euro organizáciám UNICEF a Save the Children.

Minulý rok sa deti zákazníkov IKEA Family zúčastnili súťaže v kreslení v obchodných domoch IKEA. Ich úlohou bolo nakresliť svoju vysnívanú plyšovú hračku. Porota zložená zo zástupcov IKEA vybrala spomedzi tisícok krásnych návrhov 10 víťazných. Týchto 10 návrhov sa stalo podkladom pre tvorbu kolekcie s názvom SAGOSKATT.

„Plyšové hračky z tejto kampane sú naozaj milé a nápadité, no majú pre nás aj hlbší význam. Keďže výťažok v hodnote 1 euro z predaja každej plyšovej hračky venujeme organizáciám UNICEF a Save the Children, znamená to, že deti pomáhajú deťom pri budovanú lepšej a krajšej budúcnosti,“ hovorí Bodil Fritjofsson, Product Developer, IKEA Švédsko.   

Za 12 rokov sa vďaka Kampani plyšových hračiek pre vzdelanie vyzbieralo takmer €77 mil., ktoré pomohli viac ako 11 mil. detí prostredníctvom 99 projektov v 46 krajinách sveta.

„Chudobu porazíme, iba ak bude pre nás vzdelávanie všetkých detí prioritou. V prvom rade musíme investovať do kvalitného vzdelania pre dievčatá, deti so zdravotným postihnutím a deti z menšinových komunít. Žiadne dieťa by nemalo zostať v úzadí,“ povedal Per Heggenes, CEO IKEA Foundation.

Počas tohtoročnej Kampane plyšových hračiek pre vzdelanie sa bude opäť konať súťaž v kreslení – deti tak budú môcť navrhnúť plyšovú hračku pre dobrú vec. Ak teda majú vaše deti hlavu plnú nápadov, priveďte ich do obchodného domu IKEA v Bratislave na workshop, kde aj tento rok budú môcť nakresliť svoje návrhy hračiek. Možno práve podľa ich návrhu vyrobíme hračky, ktoré sa budú predávať v IKEA. Workshop pre malých dizajnérov bude v obchodnom dome IKEA v Bratislave prebiehať od 5. do 7. 11. 2015 od 10.00 do 20.00 h.

„Investície do vzdelávania dieťaťa sú tým najpodstatnejším pre väčší hospodársky rast, lepšie zdravotníctvo, ale aj zdravšiu spoločnosť každej krajiny. IKEA je jedným z najväčších partnerov nášho vzdelávacieho programu Školy pre Afriku, ktorý tento rok oslávil svojich 10 rokov. Práve v subsaharskej Afrike žije najväčší počet detí, ktoré nemajú možnosť chodiť do školy,“ hovorí predseda Slovenského výboru pre UNICEF, Juraj Mišura. „Je úžasné, že prostredníctvom IKEA dokážeme plniť sny a meniť budúcnosť skutočne miliónov detí.“

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY