Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Balón solidarity UNICEF
dorazí do Bratislavy už vo štvrtok

Andrew Parker Hamilton si s projektom Flying High for Kids zaumienil obletieť viac ako 100 krajín s cieľom šírenia hodnôt bratstva a podpory najzraniteľnejších v tomto ťažkom období poznačenom krutosťou a vojnami. Darí sa mu tak zvyšovať povedomie o tom, čo sa vo svete deje.

V rámci Slovenska má už za sebou štvrtkovú návštevu Košíc. Ako uviedol predseda Slovenského výboru pre UNICEF Juraj Mišura, v najbližšom období sa balón dostane aj do vojnou sužovanej Ukrajiny. Práve pre deti z tejto krajiny pripravili ich slovenskí rovesníci pozdravy. „Chceme Ukrajine ukázať, že ich životy nie sú nám ani našim deťom ľahostajné, že stojíme pri nich a úprimne si želáme zlepšenie situácie,“ povedal Juraj Mišura. Viac informácií o projekte je dostupných na stránke www.flyinghighforkids.com a na sociálnej sieti Facebook www.facebook.com/flyinghighforkidsproject.

Týždeň modrého gombíka sa blíži

Projekt Flying High for kids pripraví pôdu pre už 11. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Týždeň modrého gombíka, ktorý sa uskutoční od 18. do 22. mája. V slovenských uliciach budú môcť ľudia prispievať do pokladničiek dobrovoľníkov a ako drobné poďakovanie dostanú nálepku gombíka, ktorý symbolizuje detstvo a spájanie dvoch svetov – toho nášho a sveta, v ktorom sú deti odkázané na našu pomoc. Prispieť je možné už aj v tejto chvíli prostredníctvom webovej stránky www.unicef.sk/modrygombik. Výťažok zbierky poputuje na pomoc deťom v Nepále postihnutom tragickým zemetrasením.

Podobne ako pri aktivitách okolo teplovzdušného balóna, je heslom tohto ročníka „Deti deťom“.  „Budeme sa snažiť o výrazné posilnenie vzdelávacieho hľadiska zbierky s cieľom rozvíjania empatie, spolupatričnosti a prosociálneho správania sa u detí. Samozrejme, tým nechceme povedať, že slovenské deti nie sú empatické a citlivé. No veľakrát sa stáva, že si nevieme predstaviť to, čo sa deje ďaleko od nás. Chceli by sme, aby sa naše deti dozvedeli o deťoch, ktoré nemajú ani zďaleka to, čo tie naše. O deťoch, ktoré nemajú domov, teplé oblečenie a teplé jedlo,“ doplnil Juraj Mišura.

 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY