Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Balón solidarity UNICEF-u
priletí do Košíc už vo štvrtok

Do metropoly východného Slovenska na Námestie osloboditeľov priletí tvorca projektu, Novozélanďan Andrew Parker Hamilton, ktorý si predsavzal obletieť svojím balónom viac ako 100 krajín s cieľom šírenia hodnôt bratstva a solidarity k najslabším v tomto ťažkom období poznačenom krutosťou a vojnami. Do hlavného mesta s svojím balónom Andrew zavíta na budúci týždeň.

Ako uviedol predseda SV pre UNICEF Juraj Mišura, v najbližšom období sa balón dostane aj do vojnou sužovanej Ukrajiny. Práve pre deti z tejto krajiny pripravia ich slovenskí rovesníci pozdravy. „Chceme Ukrajine ukázať že ich situácia nie je nám ani našim deťom ľahostajná, že stojíme pri nich a úprimne si želáme zlepšenie situácie,“ povedal Juraj Mišura. Viac informácií o projekte je dostupných na stránke www.flyinghighforkids.com a na sociálnej sieti Facebook www.facebook.com/flyinghighforkidsproject.

Týždeň modrého gombíka sa blíži

Projekt Flying High for kids pripraví pôdu pre už 11. ročník celoslovenskej kampane Týždeň modrého gombíka, ktorý sa uskutoční od 18. do 22. mája. V slovenských uliciach si budú môcť ľudia prispievať do pokladničiek dobrovoľníkov a ako drobné poďakovanie dostanú nálepku gombíka, ktorý symbolizuje detstvo a spájanie dvoch svetov – toho nášho a sveta, v ktorom sú deti odkázané na našu pomoc. Výťažok zbierky sa tento rok prerozdelí do krajín, v ktorých deti čelia humanitárnym krízam, ako je to napríklad na Ukrajine a v Sýrii.

Podobne, ako pri aktivitách okolo teplovzdušného balóna, je heslom tohto ročníka „Deti deťom“.  „Budeme sa snažiť o výrazné posilnenie vzdelávacieho hľadiska zbierky s cieľom rozvíjania empatie, spolupatričnosti a prosociálneho správania sa u detí. Samozrejme, tým nechceme povedať, že slovenské deti nie sú empatické a citlivé. No veľakrát sa stáva, že si nevieme predstaviť to, čo sa deje ďaleko od nás. Chceli by sme, aby sa naše deti dozvedeli o deťoch, ktoré nemajú ani zďaleka to, čo tie naše. O deťoch, ktoré nemajú domov, teplé oblečenie a teplé jedlo,“ doplnil Juraj Mišura.

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY