Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Mladí futbalisti z
celého Slovenska si zmerajú sily už po druhýkrát na turnaji UNICEF CUP 2013

Turnaj UNICEF CUP 2013 bude prebiehať v sobotu 30.novembra 2013 v Ružomberku. Hrať sa bude vo dvoch skupinách vytvorených na základe vyžrebovania. V  skupine hrá každý s každým, pričom prvé dve mužstvá z každej skupiny postupujú do semifinále. Víťazi postupujú do finále, zdolaní semifinalisti hrajú o 3. miesto a tretie mužstvá v skupinách zohrajú duel o konečnú 5. priečku.  

Víťaz turnaja bude odmenený putovným pohárom UNICEF CUP, medailami a cenami od partnerov turnaja. Ceny si odnesú aj družstvá na druhom až šiestom mieste ako aj najlepší hráč, najlepší brankár a najlepší strelec turnaja.  ÚLK sa rozhodla udeliť ešte špeciálnu cenu Fair Play Unicef Cup 2013. Zápasy budú rozhodovať kvalifikovaní rozhodcovia pôsobiaci v republikových súťažiach.

Druhý ročník turnaja bude mať opäť aj rozmer pomoci deťom na opačnom konci planéty. Rodinní príslušníci a známi mladých futbalistov ako aj zástupcovia širokej verejnosti, ktorí prídu mladé talenty podporiť, môžu venovať pri vstupe dobrovoľný príspevok na zmysluplnú vec. Výťažok z turnaja bude totiž poukázaný na realizáciu projektu UNICEF v Ugande. Jeho cieľom je zabezpečiť pre deti a ich rodiny lepší prístup k pitnej vode a sanitačným zariadeniam a tiež šíriť potrebnú osvetu, ktorá ich naučí základným hygienickým návykom.  

Podujatie sa uskutoční  v sobotu 30. novembra od 9.00 h do 14.00 h v športovej hale Koniareň v Ružomberku. Turnajom bude sprevádzať známy moderátor Gregor Mareš.

Spoluorganizátori ďakujú partnerom, ktorí pomohli podujatie zorganizovať. UNICEF CUP 2013 podporili spoločnosti Adidas, Be Cool, Fast Plus, Nestle Food, Tekmar, Faxcopy a Fanclub FC Barcelona. Finančný partner je spoločnosť G TECH Slovakia Corporation, org. zložka.

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY