Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Tajfún Haiyan môže
ohroziť až 4 milióny detí

Pomoc z terénnej kancelárie UNCIEF Filipíny bola bezprostredne doručená prioritne do jednej z najviac postihnutých v okolí mesta Tacloban, kde získalo takmer 3000 rodín v núdzi terapeutickú stravu pre deti, balíčky prvej pomoci ako aj balíčky potrebné pre základnú hygienu. „Ponáhľame sa, aby sme doručili nevyhnutné zásoby deťom, ktoré znášajú hlavný nápor tejto katastrofy. Kvôli zničenej infraštruktúre a komunikáciám je veľmi ťažké dostať sa do najviac postihnutých oblastí. Robíme však všetko preto, aby sme našli spôsoby, ako deťom doručiť dodávky prvej pomoci tak rýchlo, ako to podmienky dovolia,“ povedal zástupca UNICEF Filipíny Tomoo Hozumi.

UNICEF v týchto dňoch prevezie zo svojho centrálneho skladu v Kodani ďalšie dodávky humanitárnej pomoci v celkovej hodnote 1,3 milióna USD. Plánuje nimi obsiahnuť ďalších 10 000 rodín, vrátane tých, ktoré boli zasiahnuté nedávnym zemetrasením na ostrove Bohol. Zásoby obsahujú balíky tabliet na čistenie vody, zdravotnícke potreby, výživové doplnky, mydlo, celtovinu na stavbu dočasných prístreškov ako aj ďalší nevyhnutný materiál. Tieto letecké dodávky budú do Manily doručené pravdepodobne v utorok 12. novembra.

Deti, ktoré pred tajfúnom Haiyan utiekli, teraz potrebujú urgentnú pomoc, aby dokázali následky skazonosnej búrky prežiť. Jedným z najväčších rizík sa stáva obava o zdravie detí v dôsledku zničeného prístupu k pitnej vode ako aj zdevastovaného systému kanalizácie. To môže mať za následok rýchle šírenie infekcií. Deti taktiež potrebujú bezpečné miesta, kde sa môžu vrátiť k hrám, učeniu a uniknúť pred smutnou realitou, ktorá ich rodiny postihla.

Pomoc môžu poslať aj Slováci
Do programu bezprostrednej humanitárnej pomoci UNICEF sa zapája aj Slovensko. Slovenský výbor pre UNICEF vyzýva ochotných darcov, aby sa zapojili do verejnej zbierky a pomohli tak zmierniť ťažkú situáciu rodín, ktorým zo dňa na deň prírodný živel zbúral ich svet. Svoj finančný príspevok môžu darcovia poukázať prostredníctvom online formuláru na stránke www.unicef.sk/filipiny. Dar na pomoc deťom z Filipín je možné poslať aj priamo na číslo účtu 20219886/6500 (Poštová banka) (SK82 6500 0000 0000 2021 9886), variabilný symbol 0913. 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY