Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ

Leo Messi venuje
prvé narodeniny svojho syna najviac ohrozeným deťom sveta

Leo Messi oddnes pozýva priateľov a fanúšikov na celom svete, aby s ním prostredníctvom stránky www.unicef.org/messithiago oslávili narodeniny syna Thiaga. Leo si pri príležitosti osláv prvého roku života svojho syna dal záväzok pomôcť deťom na celom svete. Chce, aby tak ako jeho syn, mali aj ostatné deti prístup k pitnej vode a výžive, boli chránené proti chorobám, ktorým sa dá predchádzať, a mohli chodiť do školy. Hrdý otec pri tejto príležitosti povedal: „Minulý rok v novembri som dostal najkrajší darček. Narodil sa nám Thiago. Pomôžte mi na jeho prvé narodeniny pomáhať všetkým chlapcom a dievčatám, aby mali rovnaké šance žiť, rásť a rozvíjať sa.

Napriek tomu, že sa od roku 1990 aj vďaka pomoci organizácie UNICEF podarilo znížiť detskú úmrtnosť z 12 miliónov na 6,6 milióna v roku 2012, stále zomiera každý deň až 18 000 detí mladších ako 5 rokov na choroby, ktorým sa dá predchádzať.

Kapitán národného tímu Argentíny verí, že najlepšie, čo môžete pre svoje dieťa urobiť, je pomáhať šíriť správu o problémoch, ktoré musia deti v niektorých častiach sveta prekonať, aby sa mohli dožiť svojich prvých narodenín.

UNICEF pri tejto príležitosti vytvoril webovú aplikáciu s názvom „Leo Messi a Thiago oslavujú život“ (www.unicef.org/messithiago), ktorá je sprístupnená oddnes do 4. novembra. Ľudia sa na tejto stránke môžu pripojiť k jeho snahe a šíriť správu ďalej prostredníctvom sociálnych sietí. Najviac aktívni návštevníci môžu vyhrať podpísané kopačky či dres.

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0475155/Nurullaev
celý článok

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
celý článok

MY OSLAVUJEME NARODENINY, VY DOSTÁVATE DARČEKY