Chcem prispieť
CHCEM POMôcť

Vyslanci
dobrej vôle

Vyslanci dobrej vôle UNICEF

Vyslanec dobrej vôle UNICEF je čestný titul pre človeka, ktorý hovorí a koná v prospech detí, na medzinárodnej aj národnej úrovni. Vyslancami UNICEF po celom svete sú  speváci/speváčky, herci/herečky, známi ľudia, ktorí zdieľajú jeden záväzok – zlepšiť životy detí po celom svete.

Všetci vyslanci sa rozhodli využiť svoj talent a popularitu na to, aby podporovali UNICEF v jeho práci a na celom svete pomáhali chrániť deti a ich práva na zdravie, vzdelanie, rovnosť a ochranu. Vyslanci dobrej vôle – to sú ľudia, ktorí veria v spoločnú vec a ktorí sú ochotní pripojiť svoj silný hlas vždy, keď to deti potrebujú.

Vyslanci dobrej vôle na Slovensku

Slovenský výbor pre UNICEF je hrdý a vďačný aj za prácu svojich národných vyslancov dobrej vôle, ktorými sú herečka Kamila Magálová, moderátor Martin „Pyco“ Rausch, herec a režisér Stanislav Štepka a tanečník a choreograf Jaro Bekr. Všetci sa aktívne zapájajú do aktivít UNICEF Slovensko a pomáhajú tak šíriť osvetu o práci realizovanej v prospech detí na celom svete aj v našich končinách.

Pani Magálová a pán Štepka sú s nami už od začiatkov UNICEF na Slovensku. Ich hlasy a tváre sa podporili nejednu našu kampaň.© UNICEF/ Martin Levinne

Pyco počas jeho návštevy v Ugande: „Na mieste som sa presvedčil, že najzákladnejším problémom je stále pitná voda. Žiadne zo zariadení, ktoré som navštívil, jej nemalo dostatok, alebo ju nemalo vôbec. Deti každý deň putujú s prázdnymi nádobami niekoľko kilometrov k vodným zdrojom, kde načerpajú, koľko unes.“ 

Jaro Bekr pravidelne podporuje najmä našu kampaň Týždeň modrého gombíka. Na obrázku sme zachytili deň s Jarom Bekrom na škole v Dolnom Kubíne, ktorá v roku 2015 vyzbierala počas májovej zbierky najvyššiu sumu.

Vyslanci dobrej vôle vo svete

Prvým Vyslancom dobrej vôle UNICEF vo svete sa stal v roku 1954 americký herec a zabávač Dany Kaey, po ňom herečka Audrey Hepburn a odvtedy ich nasledujú mnohí ďalší. Medzi Vyslancov  dobrej vôle UNICEF vo svete patria napríklad David Beckham, Ewan McGregor, Lionel Messi, Lucy Liu, Mia Farrow, Orlando Bloom, Sir Roger Moore, Jej výsosť kráľovná Rania, Susan Sarandon, Whoopi Goldberg a mnoho ďalších.

Kompletný zoznam Vyslancov dobrej vôle nájdete tu.

PREČÍTAJTE SI VIAC