Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/UN0475155/Nurullaev

Cesta okolo sveta v kuchyni: vianočné dobroty

Všetky deti na svete radi maškrtia. Keď sa s nami vydáte na CESTU OKOLO SVETA V KUCHYNI, naučíte sa pripravovať jednoduché dobroty, na ktorých si pochutnávajú deti v krajinách, v ktorých pomáhame.

 

Prvá CESTA OKOLO SVETA V KUCHYNI sa vám veľmi páčila, a tak vás pozývame na ďalšiu. Tento krát budeme spolu cestovať a pripravovať sladké dobroty. Na čom si pochutnávajú deti v Libanone, Afganistane, Etiópii, Malawi či v Sýrii? Počuli ste už o najlepších koláčikoch z Libanonu, afganských keksíkoch, Injere či Mbatate? Tieto dobrotky si budete môcť so svojimi deťmi, žiakmi, vnúčatkami, kamarátmi, kamoškami pripraviť, keď sa zaregistrujete na CESTU OKOLO SVETA V KUCHYNI.

 

Vydajte sa s nami na CESTU OKOLO SVETA V KUCHYNI a spoznajte aké jedlá maškrtia deti v iných krajinách. Pri spoločnom varení a pečení sa čosi dozviete nielen o deťoch, s ktorými pečiete (tiež sú počas pečenia také ukecané?), ale dozviete sa aj o krajine, z ktorej recept pochádza a s receptom k vám príde aj príbeh dieťaťa z danej krajiny.


Že sú po akcii s deťmi v kuchyni škrupinky vo vajíčku, múka po celej kuchyni, cukor hlavne v ústach a všetko ochytané od cesta? Tie rozžiarené detské očká a spokojné brušká za to stoja. 

 

Šťastnú cestu a krásne spoločné chvíle v kuchyni želáme.

 

                                                                                                                         

Ako sa zapojiť? 

Jednoducho. Stačí, ak sa zaregistrujete cez náš formulár a my vám postupne zašleme 5 emailov. Každý piatok vám pristane v schránke jeden mail. V každom maily na Vás bude čakať videorecept, informácie o krajine, z ktorej pochádza, ale aj príbeh detí z danej krajiny. 

 

Možnosť registrácie bola ukončená

 

 

Podeľte sa s nami o vaše kulinárske zážitky

Budeme sa veľmi tešiť, ak sa s nami podelíte o fotky dobrôt, ktoré ste spolu s deťmi upiekli. Zverejnite ich na Instagrame alebo Facebooku s hashtagom #cestaokolosvetavkuchyni. Ako Vám koláčiky chutili? Čo na ne povedali vaše deti? Čo ste pri varení spolu zažili? Poteší nás, ak označíte UNICEF Slovensko.

 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI433686/Senna/AFP
celý článok

2 NIČIVÉ KATASTROFY V JEDNOM TÝŽDNI

© UNICEF/UNI433683/Senna/AFP
celý článok

NIČIVÉ ZEMETRASENIE V MAROKU