Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/Frank Dejongh

Vzdelanie je budúcnosť
pre každé dieťa

Viete, že mláďatko kengury má iba niekoľko minút na to, aby sa vyšplhalo do matkinho vaku? Ak sa mu to nepodarí, jeho osud sa už nedá zvrátiť. Zakúpiť modrý batôžtek zaberie iba pár klikov. No môžete tým ovplyvniť budúcnosť niekoľkých detí.

V týchto dňoch si veľa žiakov a študentov odškrtáva zo zoznamov, ktoré školské pomôcky už majú nakúpené a čo im ešte chýba. Na svete sú však krajiny, kde si rodičia nemôžu dovoliť ani jednu položku zo zoznamu. Malí školáci nemajú čím a ani do čoho písať. Existujú dokonca štáty, kde je samotné školstvo tak málo financované, že žiaci počas vyučovania sedia na zemi. Taktiež je stále mnoho miest, kde po konfliktoch či prírodných katastrofách nestíhajú školy opravovať. 

UNICEF/UNI346695UNICEF/UNI346695

 

Vzdelanie je často jediným kľúčom k tomu, aby sa deti mohli neskôr vymaniť z generačnej chudoby. 

 

No odhaduje sa, že kvôli pandémii bude musieť zo školy odísť 23,8 milióna detí. Školské pomôcky vymieňajú za pracovné nástroje, aby zabezpečili rodinný príjem. Nepočúvajú vysvetľovanie učiva v triede, ale streľbu zbraní na ulici. Ráno nekráčajú do školy, ale kilometre dochádzajú po pitnú vodu. Vráťme deťom ich právo na vzdelanie. Nevieme, čo sa stane zajtra, o rok, ale vieme ovplyvniť budúcnosť detí už dnes. Pomôžte nám naplniť školské batohy a zabezpečiť tak vzdelanie čo najväčšiemu počtu žiakov. Kúpou batôžka budúcnosti podporíte vzdelanie detí po celom svete. A my ich doručíme presne tam, kde sú momentálne najviac potrebné.

 

Vybrať si môžete zo štyroch batôžkov budúcnosti: batôžtek plný ceruziek, zošitov, futbalubatôžtek pre jedno dieťa.

 

Batôžky budúcnosti môžete zakúpiť tu. Ďakujeme.

 

UNICEF/UN0451263

Páči sa Vám čo robíme? Poďte sa dozvedieť viac o našom vlajkovom programe SVETOVÝ RODIČ UNICEF, ktorý sa nám počas 75 rokov našej neúnavnej práce osvedčil najviac.

 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UN0693570/Filippov
celý článok

UNICEF rekonštruuje nemocničné pivnice na Ukrajine

© UNICEF/UN0703331/Chris Farber/UNICEF via Getty Images.
celý článok

Celosvetová kríza vzdelávania