Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© H&M

Tí, na ktorých
sme čakali, sú už tu

Nemôžu šoférovať, voliť ani tweetovať. Chcú však zmeniť planétu. Alebo nájsť novú. Upriamujeme pozornosť na ľudí, ktorí robia svet lepším miestom:

DETI. Toto sú vzory – Role Models.

 

Deti z rôznych kútov sveta by mohli byť vzorom pre každého z nás. Pozrite si toto krásne video.

 

 

Tieto deti navrhli pre H&M kolekciu tričiek. Role Models x H&M je kolekcia udržateľnejších tričiek s inšpiratívnymi citátmi našich vzorov Role Models. Za každé predané tričko sa 50 % predajnej ceny venuje UNICEF na podporu lepšej budúcnosti pre deti.

 

 

Limitovanú edíciu tričiek si môžete kúpiť iba on-line do 19. 8. 2021.

Kolekcia tričiek Role Models x H&M

 

 

HENRIQUE, KTORÉMU BOLA DIAGNOSTIKOVANÁ DYSPLÁZIA ALEBO NANIZMUS, NENARASTIE TAKÝ VYSOKÝ AKO INÉ DETI V JEHO VEKU, TO HO VŠAK NEBRZDÍ.

NARODIL SOM SA SO ZDRAVOTNÝM POSTIHNUTÍM, ALE CHCEM INŠPIROVAŤ INÉ DETI.


Henriqueov osobný zážitok so zdravotným postihnutím mu priniesol dva momenty, ktoré zmenili jeho život. Prvý: spoznanie detí, ktoré potrebujú invalidný vozík. Druhý: kamarát mu povedal, aby zbieral vyťahovacie ušká z plechoviek na nápoje, ktoré sa dajú recyklovať. V jeho rodnej Brazílii sa peniaze získané za vyzbierané hliníkové ušká môžu darovať charite. Takže Henrique dostal nápad. Upriamil svoju pozornosť na charitu, ktorá vyrába invalidné vozíky pre deti, a začal zbierať.

 

"Za čo bojujem? Som vzor pre informovanosť o zdravotných postihnutiach. Deti môžu zmeniť svet. Stačí, keď budeme odhodlané.“

 

Henrique nám povedal, že na získanie dostatku na výrobu jedného invalidného vozíka musíte doplna naplniť 140 veľkých plastových fliaš. Účinok zbierania týchto malých hliníkových ušiek je obrovský. Henriqueova snaha pomáha nielen získať deťom invalidné vozíky, ktoré potrebujú, ale aj udržiavať čistejšie ulice. Do dnešného dňa vyzbieral a daroval Henrique viac ako milión hliníkových ušiek. 

 

Chcete spoznať viac inšpiratívnych detí?

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI356311/Amro/AFP
celý článok

BEJRÚT: ROK PO NIČIVEJ EXPLÓZII

© UNICEF/UNI99421/Autor neznámy
celý článok

HĽADÁME PAMÄTNÍKOV POMOCI UNRRA