Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/Sharma/AFP

COVID kríza
v Indii

S rapídne pribúdajúcimi počtami obetí koronavírusu v Indii nevyhnutne potrebujeme vašu podporu, aby sme poskytli život zachraňujúci kyslík a rýchle testovanie.

UNICEF súťaží s časom o záchranu životov v smrtiacej druhej vlne infekcií COVID-19 v Indii. Dochádzajú nemocničné postele, základné lekárske potreby a kyslík. Nemôžeme si dovoliť čakať. Ak môžete, darujte prosím ešte DNES.

 

 

 

Druhá vlna pandémie koronavírusu je takmer 4-násobná oproti prvej vlne, denne pribúda viac ako 362 000 prípadov a vírus sa šíri oveľa rýchlejšie. Nemocnice a zdravotné strediská v Indii sa ťažko vyrovnávajú s veľkým počtom nových prípadov, míňajú sa nemocničné postele, zásoby liekov a kyslíka.

Táto druhá vlna je obzvlášť zničujúca, pretože je chorých viac detí a mladých ľudí. Nedávno zverejnená správa UNICEF varuje, že India utrpí najvyšší počet úmrtí medzi deťmi do 5 rokov kvôli prerušeniu základných služieb verejného zdravotníctva.

Súčasná kritická situácia sa však môže ešte zhoršiť, ak nebude zaistená okamžitá pomoc. Pomôžte prosím UNICEF pokračovať v záchrane životov.

 

Váš dar zabezpečí:

  • Lepší prístup pacientov k životne nevyhnutnému kyslíku obstaraním a inštaláciou kyslíkových koncentrátorov v nemocniciach
  • Rýchle a spoľahlivé testovanie v najviac zasiahnutých oblastiach
  • Pomoc zdravotníkom a ďalším kľúčovým pracovníkom, aby zvládli túto krízu a zabránili ďalšiemu prerušeniu programov na pomoc deťom
  • Podporu distribúcie vakcín proti COVID-19 prostredníctvom iniciatívy COVAX

 

Doteraz sme do Indie dodali: 

  • 3 014 kyslíkových koncentrátorov, ktoré sa v súčasnosti používajú na liečenie pacientov
  • 512 nosných kanýl s vysokým prietokom je distribuovaných do 10 štátov krajiny
  • 20 veľkokapacitných generátorov kyslíka pre 4 štáty na severovýchode krajiny 
  • 62 skenerov pri vstupoch do nemocníc a 85 strojov RT-PCR pre zvýšené testovacích kapacít

 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI371434/Canaj/Magnum Photos
celý článok

20. jún: Svetový deň utečencov