Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ
© UNICEF/Ramasomanana

Cesta okolo sveta v kuchyni

Varenie nemusí byť len rutina, môže to byť aj zábava (alebo katastrofa ? :)), ak zapojíte do varenia aj Vaše deti. 

 

Tradičné slovenské jedlá už všetci dobre poznáme. Čo tak vyskúšať si uvariť jedlo z krajín, do ktorých sa väčšina z nás nedostane. Napríklad obľúbené jedlo z Kene, Ugandy, Ukrajiny, Haiti či Indie? Zapojte sa s nami do projektu „CESTA OKOLO SVETA V KUCHYNI“ spolu s Vašimi ratolesťami a spoznajte aké jedlá sa jedia v týchto krajinách. V našich reštauráciách ich nenájdeme, ale deti v týchto krajinách ich jednoducho milujú!

 

                                                                                                                         

Ako sa zapojiť? 

Jednoducho. Stačí, ak sa zaregistrujete cez náš formulár a my Vám postupne zašleme 5 emailov - (1x za týždeň, vždy v piatok). V každom maily na Vás bude čakať recept, informácie o krajine, z ktorej pochádza, ale aj príbeh z danej krajiny. 

 

 

 

Podeľte sa s nami o vaše kulinárske zážitky

Budeme sa veľmi tešiť, ak sa s nami podelíte o fotky jedla, ktoré ste spolu s deťmi uvarili. Zverejnite ich na Instagrame alebo Facebooku s hashtagom #cestaokolosvetavkuchyni. Ako Vám jedlo chutilo? Čo naň povedali Vaše deti? Čo ste pri varení spolu zažili? Poteší nás, ak označíte UNICEF Slovensko.

 

 


 

Každé dieťa
si zaslúži
detstvo,
budúcnosť,
nádej...

PREČÍTAJTE SI VIAC

© UNICEF/UNI576410/Meerzad
celý článok

Zničujúce povodne v Afganistane

Bleskové záplavy 10. - 11. mája 2024 na severovýchode Afganistanu si údajne vyžiadali životy najmenej 240 ľudí vrátane 51 detí a mnoho ďalších utrpelo zranenia. Očakáva sa, že tieto čísla sa budú zvyšovať, keď prídu ďalšie správy. Najviac obetí bolo hlásených v provincii Baglán, kde silné dažde zničili približne 3 000 domov, poškodili poľnohospodársku pôdu, odplavili dobytok, zatvorili školy a poškodili zdravotné strediská. Zasiahnuté boli aj provincie Takhar a Badakhshan, kde bolo podľa prvých správ poškodených najmenej 300 domov. "Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám, ktoré smútia nad stratou svojich blízkych," povedal Dr. Tajudeen Oyewale, zástupca UNICEF v Afganistane. "UNICEF a naši partneri sú na mieste a vyvíjajú maximálne úsilie, aby postihnutým rodinám a komunitám poskytli rýchlu pomoc." UNICEF poslal 450 rodinných súprav, 500 hygienických súprav, 476 prikrývok pre dospelých a deti a 100 súprav oblečenia, ktoré doplnia podporu poskytovanú inými agentúrami OSN a partnermi. Vyslaný bol aj mobilný tím UNICEF pre zdravotníctvo a výživu a na mieste sú aj tímy UNICEF, ktoré pomáhajú vykonávať ďalšie hodnotenia.