Chcem prispieť
Chcem prispieť
CHCEM PRISPIEŤ


Verejná zbierka

Konflikt na Ukrajine ohrozuje životy 7,5 miliónov detí

Pracovníci UNICEF sú v prvej línii pomoci a spolupracujú s miestnymi partnermi na čo najefektívnejšej humanitárnej reakcii na ozbrojený konflikt, ktorý eskaloval vo štvrtok 24. februára 2022.

 

Ako pomáha UNICEF na Ukrajine?

UNICEF pôsobí na východe Ukrajiny od roku 2014. Dodávame lieky a zdravotnícke vybavenie, zimné oblečenie pre deti, hygienické súpravy, vzdelávacie súpravy, poskytujeme psychosociálnu pomoc, dodávame pitnú vodu do miest, kde je vojnou poškodená vodná infraštruktúra, pomáhame ukrajinským rodinám v krajinách, do ktorých museli utiecť,  ochraňujeme deti bez sprievodu, budujeme tzv. MODRÉ BODY (BLUE DOTS) na pomoc rodinám na úteku. 

 

Srdiečka ukrajinských detí môžu biť aj vďaka vám

Neprimeraný stres spôsobil, že bábätká sa začali pýtať na svet predčasne. Starostlivosť o predčasne narodené bábätká si vyžaduje dobré prístrojové vybavenie. V najbližších troch mesiacoch sa na Ukrajine narodí 80 tisíc bábätiek. Ich srdiečka môžu biť aj vďaka vašej pomoci.

 

Váš dobrovoľný príspevok môžete poslať na číslo účtu:

SK38 0200 0000 0045 5504 5155

vedenom v peňažnom ústave VÚB banka, a. s., od 2.3.2022 do 28.2.2023.  

alebo

pošlite SMS na číslo 844

Darcovská SMS má hodnotu 3 €. SMS stačí odoslať aj prázdnu (bez textu) alebo akýkoľvek znak (stačí jedno písmeno) a vaša darcovská SMS nám bude doručená. O jej doručení dostanete potvrdenie vo forme odpovednej SMSky.

 

 

Výnos zo zbierky MODRÝ GOMBÍK 2022 je určený na pomoc bábätkám a ich mamičkám na Ukrajine.